МОЗ заявило про затримки у постачанні китайської вакцини Sinovac

Україна досі не отримала підтвердження від Sinovac щодо постачання вакцини

10:59, 3 березня 2021

Очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що поставка китайської вакцини Sinovac в Україну може затриматися. Про це він сказав 2 березня в ефірі «Україна 24».

«Із 1,913 млн доз вакцини Sinovac повинні поставити 700 тис. доз протягом 30 календарних днів після реєстрації відповідної вакцини. Вакцина була зареєстрована 6 лютого в Китаї, тобто десь 6 березня вони повинні поставити ... Мені щось підказує, що може бути перенесення термінів», – сказав Степанов.

Він вказав, що затримки з поставками відбуваються повсюдно і є глобальною проблемою.

«COVAX, міжнародна ініціатива, до якої долучені всі світові країни. Ми отримуємо від них у січні лист, що в середині лютого ви отримаєте 117 тис. доз Pfizer і таку-то кількість AstraZeneca. Ми одразу показали цей лист і сказали, що отримали підтвердження. Ми поки не отримали [підтвердження від Sinovac], тобто [йдеться] перенесення термінів», – сказав Степанов.

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною і діє, використовуючи вбиті вірусні частинки, щоб піддавати імунітет дії вірусу без ризику серйозної реакції на захворювання.

Для порівняння, вакцини Moderna та Pfizer є вакцинами до мРНК. Частину генетичного коду коронавірусу вводять в організм, що спонукає його виробляти вірусні білки і цього достатньо для підготовки імунної системи до атаки.

Однією з головних переваг Sinovac є те, що її можна зберігати у звичайному холодильнику за температури від +2 до +8 С.

У січні вакцина Sinovac показала загальну ефективність 50,38% під час останнього етапу тестувань у Бразилії. Дослідження проводив місцевий Інститут Бутанан. Він же раніше повідомляв про дещо вищу ефективність – 78%.
Зазвичай аналіз ефективності вакцини ґрунтується на даних учасників експерименту, які після щеплення все ж захворіли на Covid-19. Тобто залежно від їх кількості і вираховується загальна ефективність вакцини.
Ефективність у 78% випадках вакцина показала при врахуванні легкої, середньої та тяжкої форм. Коли ж до групи вивчення додали дуже легкі випадки, то загальна ефективність знизилася до 50,3% – тобто хоча більшість пацієнтів, на яких не подіяла вакцина, захворіли у легкій формі, вони все ж можуть і надалі розповсюджувати вірус.