МОЗ збирається проводити масове тестування на імунітет до коронавірусу

Такі тестування вже проводять у США та Німеччині

11:04, 24 квітня 2020

Міністерство охорони здоров’я планує невдовзі розпочати масове тестування населення на наявність імунітету від коронавірусу. Така діагностика, зокрема, дозволить визначити кількість тих, хто перехворів на Covid-19 безсимптомно.

«Думаю, найближчим часом буде масове тестування населення на наявність антитіл. Сьогодні це вже тестується в США, Німеччині. Україна може стати п’ятою країною у світі, де буде запущена ІФА-діагностика, і це буде нам показувати, чи перехворіла людина коронавірусом і чи сформований імунітет», – розповів 23 квітня в ефірі програми «Право на владу» на «1+1» головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Антитіла проти коронавірусу і, відповідно, імунітет до нього може сформуватися в людей, які вже ним перехворіли. Низка науковців стверджують, що в багатьох людей Covid-19 може проходити безсимптомно, тож офіційна статистика не відображає реальної картини поширення захворювання. Сам Віктор Ляшко зауважив, що за дослідженням американських вчених 80% людей переносять коронавірус безсимптомно. Саме тому масові ІФА-тестування розпочали на початку квітня в США, де зараз коронавірус найбільш поширений, та у середині квітня – в Німеччині, де найбільш позитивна динаміка поширення захворювання (понад 2/3 хворих одужали, показник смертності – лише 3,6%).

«Поки що немає наукових підтверджень, наскільки тривалий цей імунітет буде, але поки що можемо говорити, що при наявності антитіл імунітет справляється три місяці», – зауважив Віктор Ляшко.

Діагностування проводитимуть методом ІФА, оскільки ПЛР-тест неефективний у перші три дні інкубаційного періоду Covid-19. Імуноферментний аналіз (ІФА-діагностика) – імунологічний метод для визначення наявності певних з’єднань, макромолекул, вірусів шляхом реакції антиген-антитіло. Антитіла зв’язуються виключно з певними антигенами, чужорідними для організму. Як пише Liga.net, перевагами цього методу є його відносно низька вартість, стабільність реагентів, простота реєстрації та створення каскадних систем підсилення хімічних сигналів.

Додамо, що питання вироблення імунітету до коронавірусу зараз є одним із ключових серед науковців, які досліджують нову хворобу: зокрема, йдеться про тривалість такого імунітету та можливість утворення так званого колективного імунітету від хвороби. У ВООЗ кажуть, що, згідно з останніми дослідженнями, антитіла для протистояння повторному зараженню виробляються не у всіх людей, але в більшості з них. Випадки повторного захворювання фіксували в Китаї та Японії ще у лютому.