Музей Родена відкрився для відвідувачів після реставрації

Oдин з десяти найбільш відвідуваних музеїв Франції є єдиним самоокупним

КультураК.С., 17 листопада 20152570

Після трирічних реставраційних робіт відкрив свої двері для відвідувачів Музей Родена у Парижі. Ремонт і реставрація коштувала €16 млн, 49% від яких надала держава в особі міністерства культури і масових комунікацій (оскільки авторські права на свою спадщину Роден ще за життя передав державі), а 51% фондував власне сам музей, за підтримки благодійного фонду Iris & B. Gerald Cantor, повідомляє «Музейний простір».

До слова, цей музей є єдиним французьким музеєм, що перебуває на повному самоутриманні.

Необхідність проведення ремонту назрівала роками, адже від 1919 року будівля не знала реставрації, а найбільш пошкодженими були дерев`яні перекриття та паркетна підлога, стерта мільйонами ніг відвідувачів. Відтак майстри змінили не тільки паркет і проводку, а й оформлення 18 залів музею. Ідея реконструкції заключалась не в тому, щоб відновити палац XVIII ст., а повернути його до «роденівського» стану. Білі стіни пофарбували у сірий і сіро-зелений колір, бо, на думку архітектора Домініка Брара, на білому фоні мармур «зникав». Також в музеї змінили меблі.

Що стосується освітлення, то в експозиції використовується природне денне світло, що ллється з величезних вікон.

Штучне освітлення базується на технології світлодіодів, яка наближена до денного світла. Інтенсивність і світлова температура освітлення змінюються в залежності від того, чи є сонце на вулиці, який час доби і пора року.

У 18 залах музею тепер представлено близько 600 скульптур. На першому поверсі вони розміщені в хронологічній послідовності, на другому - увага приділена технічній і естетичній стороні творчості Родена.

Під час реставрації будівлі також відреставрували 80 гіпсових і терракотових скульптур Родена, 50 картин і понад сотню робіт, предметів інтер`єру з приватної колекції.  Музей Родена - один з десяти найбільш відвідуваних музеїв Франції, поріг якого щороку переступає близько 700 тис. відвідувачів. А в звязку зі зміною експозиції адміністрація музею очікує збільшення відвідувачів до 800 тис. в рік.

Нагадаємо, що музей Родена, разом із іншими паризькими музеями, був зачинений для відвідувачів через жалобу. Сьогодні він має відкритись для відвідувачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук