Музей «Територія терору» просить подарувати йому експонати

Предмети побуту часів війни можна принести на пр. Чорновола, 45

Головні новини Львова 07.07Андріана Строцька, 7 липня 2017, 13:37 547 0

Музей «Територія терору» просить усіх небайдужих подарувати їм старовинні експонати 30-50-х років минулого століття: меблі, годинники, валізи й інші маленькі дрібниці. У бараці створять кімнати довоєнного і післявоєнного періоду.

Пан Мирон на своєму горищі знайшов патрон на жарівку, ймовірно, довоєнних часів.

«Тут керамічна вилка і штур. І такий оригінальний переключатель. Туди вставлялася лампочка з маленьким цоколем, і воно світило. Потужність була приблизно 25 Ват», – описує знахідку працівник музею Пан Мирон.

У музеї «Територія терору» є два бараки. В одному – експозиція «Проти віри», яка засвідчує радянську антирелігійну діяльність. Другий барак наразі ще не готовий. Там створили 7 кімнат, які поділили за тематикою та роками. Майже усі кімнати наразі порожні. Тож музейники просять приносити різні дрібниці, які відтворять атмосферу довоєнних і післявоєнних років.

«Ми просимо те ж саме, що є кожному домі, але старе. Маленьке, дрібне, яке непотрібне сьогодні вам, але так потрібне сьогодні нам», – просить Данило Бержицький, старший науковий співробітник музею «Територія терору».

Службова дільниця, кабінет воєначальника, кухня й інші кімнати – усе це буде в бараці. На кухню потрібні меблі, кухонний посуд, скриньки, світильники, без чого не обходиться жодна кухня, але з 30-х - 50-х років минулого століття.

«У нас в кухні буде обладнаний такий сховок, у якому люди колись могли сховати щось своє цінне. Якісь чи листи, чи папери , чи якісь такі документи, заборонені для стороннього ока», – розповідає Анна Шиманська, завідувачка інформаційно-освітнього відділу.

У музеї уже є футляр для скрипки.

«Це дуже така стара річ. Мабуть, ми там сховаємо кулемет або скрипку. Наразі ми ще думаємо над тим. Якщо скрипку, то хотіли б скрипку Страдиварі, але я сумніваюся, що нам її хтось принесе», – каже Данило Бержицький, старший науковий співробітник музею «Територія терору».

Старовинні речі можна приносити до музею на проспекті Чорновола, 45.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук