Музейники звернулися до Порошенка з приводу баталій Альтамонте

Музейники звернулися до Порошенка з приводу баталій Альтамонте
фото Аrt Together

Цьогорічний лауреат премії ім. Бориса Возницького, хранителька музею «Олеський замок» Тетяна Сабодаш звернулася із лістом до президента України.До неї долучилися і інші працівники музею.

У листі йдеться про баталії 17 ст., які стали предметом суперечок між Міністерством культури України та музейниками. «Вже понад три роки точиться безперервне цькування і моральний тиск на музейних працівників зі сторони Міністерства культури. Справа в тому, що 2 баталії «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами» проходили реставрацію у Варшаві – працювали спільно українські та польські реставратори.  У двосторонній угоді про реставрацію сказано, що після реставрації баталії повертаються додому – до Олеського та Золочівського замків. На цьому постійно наголошував Борис Возницький», - йдеться у листі.

«Після трагічної загибелі Возницького у травні 2012 року, почалась травля музейників. Особливу роль у цьому питанні відіграє польська сторона, яка постійно наполягає на передачі унікальних полотен до костелу у Жовкві», - вважає Тетяна Сабодаш, - Так, вони були у костелі, але у жахливому стані – дощ заливав їх, бо частина даху була відсутня, голуби, ворони та інше птаство робили свою справу. Сирість та протяги через вибиті вікна лише підсилювали знищення полотен. І,якби не Возницький, який не побоявся в той час виступити проти комуністичної ідеології про знищення усього, що знаходилось у храмах, то зараз не було би прецеденту, не існувало би баталій».

Тетяна Сабодаш наголошує, що повернення полотен до костелу стане для них смертним вироком. «Вже стільки написано статей, стільки виступів та наукових обґрунтувань зі сторони фахівців, що НЕ МОЖНА шарпати взад-вперед унікальні художні цінності державної ваги!», - йдеться у звернені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук