Музиканти з різних країн записали гуцульську співанку з українськими дітьми

Композицію для міжнародного проекту «Heartcore for Ukraine» виконали джазмени та вихованці дитячого будинку на Львівщині

КультураД.Ц., 2 квітня8620
Музиканти з різних країн записали гуцульську співанку з українськими дітьми
Німецька співачка Ганна Гриніва запропонувала гуцульську співанку, яку записала з дітьми з «Живої Перлини»

Наприкінці березня німецький лейбл Heartcore Records презентував композицію «Spivanka» за участі дітей із родинного дому «Жива Перлина», що розташований у с. Бортники на Львівщині. У створенні композиції взяли участь німецька співачка та композиторка українського походження Ганна Гриніва разом із музикантами з Нью-Йорка, Лос-Анжелеса, Бразилії, Сан-Паоло та Берліна.

Гуцульську співанку записали для міжнародного проєкту «Heartcore for Ukraine». Це частина великої ініціативи «Heartcore for the World», ініційованої лейблoм відомого джазового гітариста Курта Розенвінкеля Heartcore Records. У рамках руху лейбл щороку обирає країну та дитячий соціальний заклад у ній, якому потрібна фінансова підтримка для розвитку музичного потенціалу. Організатори запрошують провідних світових виконавців для запису пісні рідною мовою дітей. Усі благодійні внески за прослуховування композиції вкладаються у музичний розвиток закладу.

Діти із родинного дому «Жива Перлина»

Минулого року менеджерка лейблу Heartcore Records Мікаела Бокова зацікавилася родинним домом «Жива Перлина» в Україні. Вона звернулася до німецької співачки українського походження Ганни Гринівої по допомогу в пошуку пісні для проекту. Ганна запропонувала гуцульську співанку, яку вона записала від носія фольклору Василя Потака у селі Криворівня. Ганна і Мікаела, які мешкають у Берліні, провели багато часу у «Живій Перлині», де вивчили цю пісню з дітьми, а потім записали її у львівській студії Jenny Records.

Для інструменталізації композиції були запрошені відомі музиканти Майкл Ліг на басі (Нью-Йорк), Луїс Коул на барабанах (Лос-Анжелес), Пердо Мартінс і Даніель Сантьяго на гітарах (Бразилія та Сан-Паоло), Маркус Ерліх на кларнеті (Берлін). Продюсером проекту став Харіс Каранзас (Берлін). Співачка та композиторка Ганна Гриніва аранжувалa цю композицію разом із Мiхаелою Боковою та Харiсом Каранзасом, а також заспівала з дітьми у студії.

«Маленькі хлопчики з Бортників, які співають стару пісню дідуся Василя, – це для мене найкращий доказ того, що український фольклор може бути актуальним та захоплюючим для молодших поколінь. Мені було дуже приємно проводити час із дітьми в будинку "Жива Перлина". Вони із задоволенням вчили з нами пісню та й просто проводили разом час: ходили разом до рiчки, грали у різні музичні ігри», – розповіла про проект Ганна Гриніва.

Ганна Гриніва – джазова співачка та композиторка українського походження, лідерка німецького етно-джазового бенду GANNA (Берлін, Німеччина). У серпні гурт презентує дебютний альбом «Dyki Lys» на німецькому лейблі Double Moon Records у кооперації з виданням Jazz Thing Next Generation. Восени бенд планує тур Україною на підтримку альбому.

Родинний дім «Жива Перлина» у Бортниках працює для хлопчиків, частина з яких є сиротами, а частина походить із родин, де батьки не здатні були дбати про дітей або чинили над ними насильство. Керівники родинного дому піклуються про те, аби діти відчували сімейну турботу. Багато з них є обдарованими музично, але будинок досі не має відповідних умов для розвитку цих талантів. За допомогою благодійного проекту «Heartcore for Ukraine» у дітей може з’явитися можливість займатися музикою на якісно новому рівні.

Зробити благодійні внески можна за посиланням.

Фото Urban Lys

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук