МВФ наполягає на коригуванні цін на газ в Україні

ЕкономікаАндрій Стець, 18 грудня 201713321
МВФ заявив про необхідність приведення ціни на газ у нашій країні до рівня імпортного паритету

Уряд України має відкоригувати значення ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня імпортного паритету, що сприятиме розвиткові вільного ринку газу і стимулюватиме споживачів до економного споживання енергоносіїв. Таку вимогу Міжнародного валютного фонду озвучив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, пише УНІАН.

«Зобов'язання за програмою, яка підтримується МВФ, передбачають приведення цін на газ у відповідність з рівнем імпорту. Тому зараз фокус саме на цьому... Зрештою, остаточною метою є впровадження вільного газового ринку. На шляху до нього важливо продовжувати коригувати ціну на газ відповідно до ціни імпорту», - сказав він.

За його словами, ринкові ціни на газ на внутрішньому ринку стимулюватимуть реалізацію заходів з енергозбереження та сприятимуть ефективному розміщенню ресурсів.

«Вони дозволяють газовому сектору покрити витрати й отримати ресурс для інвестицій в газову інфраструктуру. Завдяки їм на газовий ринок приходять нові компанії, що спонукає до здорової конкуренції. Єдина ціна для всіх видів споживачів також ліквідує простір для корупції», - йдеться в заяві представника МВФ.

Оцінюючи результати змін на газовому ринку України, Люнгман заявив, що реформа цін на енергоносії є «одним з найбільших досягнень реформаторських зусиль України на протязі останніх років».

Нагадаємо, Міненерго раніше провело розрахунки, згідно з якими ціну на газ треба підвищити до 8 грн за кубометр. Однак в уряді не йдуть на такий крок через низьку платоспроможність населення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук