МВФ планує узгодити новий меморандум з Україною

ЕкономікаАндрій Стець, 5 червня 20162540

Заступник голови Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон заявив, що оновлений меморандум з Україною близький до узгодження. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

«Ми перебуваємо на завершальній стадії переговорів, ми досягли угод з українським урядом в ключових питаннях. Є ще кілька незначних моментів, які слід узгодити», - заявив він.

Разом із тим заступник голови МВФ не уточнив, з приводу яких саме ключових питань було досягнуто домовленостей.

Також він зазначив, що наразі не йдеться про підвищення пенсійного віку в Україні.

«Складні аспекти в пенсійному фонді будуть обговорюватися в майбутньому, це питання комплексне. Важливо те, що пенсійна система працює погано. Вона досить дорога, але водночас через неї більшість українських пенсіонерів не отримують належної пенсії», - сказав він.

Нагадаємо, МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF) загальним обсягом $17,5 млрд терміном на чотири роки у березні 2015 року.

Перший транш за новою програмою обсягом $5 млрд Україна отримала 13 березня, другий – на $1,7 млрд доларів – 4 серпня 2015 року. Третій кредитний транш Україна мала отримати восени 2015 року, проте через низку причин політичного, а потім економічного характеру, рішення про виділення коштів було відкладено. Україна і МВФ відновили активні переговори після затвердження нового уряду 14 квітня цього року.

З 10 по 18 травня в Україні працювала місія МВФ, підсумком візиту стала домовленість про другий перегляд кредитної програми, який повинен завершитися виділенням 1,7 млрд доларів у липні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук