МВФ виділив Україні третій транш допомоги у розмірі $1 млрд

Україна вперше в історії отримала три транші в рамках однієї програми

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 15 вересня 20163700
МВФ виділив Україні третій транш допомоги у розмірі $1 млрд
фото AFP

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) в середу, 14 вересня, завершила другий перегляд виконання Україною економічної програми, підтриманої кредитом розширеного фінансування (Extended Fund Facility Arrangement, EFF), і схвалила виділення третього траншу цього кредиту на суму близько $1 млрд.

Як йдеться у прес-релізі Фонду, який цитує «Інтерфакс-Україна», таким чином, загальна виділена сума наданих Україні коштів становить близько $7,62 млрд.

Як вже заявив президент України Петро Порошенко, третій транш МВФ дозволить Україні отримати фіндопомогу з боку США в обсязі мільярд доларів і макрофінансову допомогу від Євросоюзу в рамках 600 мільйонів євро, а також фіндопомогу від інших міжнародних фінансових організацій.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом $17,25 млрд із першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по $1,65 млрд і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до $0 , 61 млрд. У той же час Україна, як і в двох попередніх програмах з МВФ, змогла отримати лише перші два транші, після чого виникла пауза в зв'язку з політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні переговори про відновлення фінансування були поновлені. Спочатку передбачалося, що третій транш складе близько $1,7 млрд, і рішення про нього рада директорів МВФ зможе прийняти в червні, однак через невиконання Україною низки умов терміни постійно відкладалися, а розмір траншу був знижений до $1 млрд.

Україна до кінця поточного року ще розраховує залучити від МВФ $ 1,3 млрд фінансування в рамках програми EFF.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук