МЗС повернуло Львівській галереї мистецтв 40 тис. грн за зниклу картину

Культура15 лютого 20110

Міністерство закордонних справ України на підставі рішення Галицького районного суду повернуло Львівській галереї мистецтв гроші за втрачену картину Фіногенова «Сіра ялинка». Про це 15 лютого повідомила прес-служба громадської організації «Гармонія та порядок».

Як повідомили ZAXID.NET в ГО «Гармонія та порядок», у 2001 році між Львівською галереєю мистецтв і МЗС України було укладено угоду про передачу 35 картин з фондів музею для оформлення інтер’єрів представницьких приміщень адміністративного будинку МЗС, серед яких була і картина Фіногенова «Сіра ялинка». Міністерство зобов’язувалося, зокрема, гарантувати забезпечення належних умов експонування та зберігання експонатів, а також стовідсоткове відшкодування страхової вартості картин у разі їх втрати чи пошкодження.

Та через менше ніж чотири роки МЗС України повідомило Львівську галерею мистецтв про те, що картина «Сіра ялинка», експонат, що належав до основного фонду Львівської галереї мистецтв і був складовою державної частини Музейного фонду України, зникла у невідомому напрямку. Її страхова вартість на той час становила 5 тис. дол. США.

Спочатку МЗС обіцяло відшкодувати вартість картини відповідно до угоди, та згодом передумало. Представники МЗС України у своєму черговому листі повідомили, що їхні можливості щодо розшуку експоната вичерпалися, і тому вони попросили розглянути можливість списання вказаного твору образотворчого мистецтва.

У такій ситуації Львівська галерея мистецтв звернулась до суду з вимогою до МЗС України повернути згідно з угодою страхову вартість зниклої картини, яка, можливо, є на сьогодні нижчою, ніж ринкова вартість шедевру.

Галицький районний суд м. Львова під головуванням судді Іванни Серьодкіної, вивчивши усі матеріали справи, вирішив зобов’язати Міністерство закордонних справ України повернути Львівській галереї мистецтв майже 40 тис. грн за зниклу картину, а також відшкодувати судові витрати.

Оскільки МЗС України рішення суду не оскаржило, воно набрало законної сили. Більше того, Міністерство погодилося виконати його добровільно. І нещодавно Львівська галерея мистецтв отримала кошти за втрачену картину.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук