МЗС України назвало справу Олега Сенцова судовим фарсом

КультураК.С., 25 серпня 20152550

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з вироком, який російський суд виніс Олегові Сенцову та Олександру Кольченку. На сайті міністерства таке рішення названо протиправним та антигуманним.

«Олег Сенцов, Олександр Кольченко, а також інші громадяни України, що нині незаконно утримуються на території Росії, є політичними заручниками та невинними жертвами агресії Російської Федерації проти України. Неправомірне судове рішення, яке базується на сфабрикованих матеріалах слідства, отриманих, у тому числі, внаслідок застосування до українських громадян психологічного тиску та фізичних тортур, стало остаточним підтвердженням політичної заангажованості судової системи Російської Федерації», - йдеться у заяві МЗС.

«Такий вирок свідчить про відхід Російської Федерації від принципу неупередженості слідчого процесу та дотримання універсальних норм у сфері прав людини», - наголосили у міністерстві.

МЗС вимагає від російської сторони «припинити судовий фарс, який задля амбіцій російського керівництва калічить людські долі, та негайно звільнити Олега Сенцова і Олександра Кольченка, а також усіх інших політичних заручників».

Також міністерство закордонних справ України закликало світове співтовариство публічно засудити цей «злочин проти основоположних прав людини та посилити політичний і дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою звільнення всіх громадян України, які продовжують незаконно утримуватися на території РФ».

Нагадаємо, українського кінорежисера засудили до 20 років позбавлення волі, Олександра Кольченка – до 10-ти. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук