На аукціоні у США виставили щоденник Кеннеді із рядками про Гітлера

Його планують продати щонайменше за $200 тис.

КультураРоман Ганкевич, 24 березня 20175370
На аукціоні у США виставили щоденник Кеннеді із рядками про Гітлера
фото Getty Images
Героєм Джона Кеннеді був Вінстон Черчилль

Щоденник 35-го президента США Джона Ф. Кеннеді, де він висловлює свої роздуми про Адольфа Гітлера, виставили на аукціон. Про це повідомляє ВВС.

Подорожуючи Європою 28-річний Кеннеді писав, що Гітлер постане із ненависті, яка його оточує і стане однією із найзначніших постатей в історії. «У ньому є те, про що складають легенди», - розмірковував майбутній президент США.

Ці рядки Кеннеді написав улітку 1945 року після подорожі баварським гірським курортом німецького диктатора. У щоденнику молодий Кеннеді писав, що Гітлер «мав безмежні амбіції для своєї країни, які обернулася йому загрозою для миру в усьому світі, але була таємниця у тому, як він жив, і в тому, як помер, яка житиме й ростиме після нього».

Цей щоденник із 61 сторінкою записів Джон Кеннеді вів близько чотирьох місяців після самогубства Адольфа Гітлера. Тоді молодий американець, завершивши військову службу, подорожував Європою, працюючи журналістом. На думку істориків, це єдиний щоденник, який коли-небудь вів Кеннеді.

Його оригінал виставить на продаж на бостонському аукціоні 26 квітня нинішня власниця Дейрдре Гендерсон, яка працювала асистенткою Джона Кеннеді, коли він був сенатором США із президентськими амбіціями.

«Щоденник він віддав асистентці, аби вона знала про його погляди на міжнародну політику і національну безпеку», - розповіла Гендерсон.

Фото: RR Auctions

У пояснювальній записці до аукціонного лоту вона написала: «Коли Джон Ф. Кеннеді сказав, що Гітлер «мав у собі те, про що складають легенди», він говорив про таємницю довкола нього, а не про зло, яке він демонстрував світові. Ніде у щоденнику чи в будь-яких інших його записах немає жодного свідчення симпатії до злочинів нацистів чи їхньої справи».

У щоденнику також містяться роздуми Кеннеді про британські вибори й Вінстона Черчилля, якого пані Гендерсон назвала «ідолом» 35-го президента США.

Як очікується, лот продадуть за 200 тисяч доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук