На Буковині втрати через неявку на ЗНО сягнули 121 тис грн
У Чернівецькій області на тестування з різних причин не з’явилось 1857 абітурієнтів (11%), що в грошовому еквіваленті становить майже 121 тис. грн. Це пов’язано з тим, що за два місяці до початку вступної кампанії, відбулись зміни у правилах прийому до ВНЗ. Про це сьогодні, 23 червня, під час прес-конференції повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області.
Найвища явка була на тестуванні з географії, участь у якому взяли 90% зареєстрованих, а найнижча - на тестуванні з хімії, де з’явилось лише 77% абітурієнтів.
Спостерігачі ОПОРИ також зафіксували незначні порушення з боку учасників в аудиторіях та рекреаційних зонах пунктів тестування: користування мобільним телефоном, спілкування між абітурієнтами, допомога інструктора абітурієнту, користування шпаргалками.
За словами представників ГМ ОПОРА, позитивними змінами в цьогорічній кампанії ЗНО 2010 стали: укрупнення пунктів тестування, що вплинуло на професійність проведення тестування, як збоку відповідальних, так і з боку інструкторів. Розведення у часі державної атестації та ЗНО, тут позитивом є те, що абітурієнти вже є випускниками шкіл, і відповідно дорослими людьми, які за себе самі відповідають. З цією зміною зникла проблема довезення школярів до ТП. Також вагомою зміною є те, що громадським спостерігачам цього року було надано більше прав, і робилося менше спроб їх утиснення.