Від п'ятниці, 13 березня, у Львові посилили заходи безпеки на час карантину, який попередньо триватиме до 3 квітня. На ранковому засіданні комісія з надзвичайних ситуацій заборонила влаштування масових заходів, що розраховані на понад 50 осіб. А ті, які нараховуватимуть менше, повинні бути важливими для функціонування Львова.
Під суворіші правила автоматично потрапили культурні заклади, зокрема плани Будинку органної та камерної музики. Найближчі концерти там скасували. Однак керівництво органного залу заспокоює: їх можна буде дивитись онлайн.
«Трансляції ми запускатимемо на наших YouTube-каналі, сторінці Facebook і офіційному сайті. Така, наприклад, буде вже цієї неділі, охочі слухатимуть Вагнера», — розповідає директор Іван Остапович.
На час карантину не працюватиме й Львівський цирк. Там скасували нову програму. Ще під куполом не відбудуться інші концерти, які переносять.
«Як утримувати цю будівлю та персонал? Непросто, адже в нас поки немає відповіді від Міністерства культури. Знаю, що артисти сьогодні-завтра роз’їжджаються», — каже керівник Роман Здреник.
Загалом з 13 березня у Львові заборонили роботу кінотеатрів, театрів, будь-яких великих спортивних комплексів, проведення форумів, конференцій.
Тим не менше, Львівська національна філармонія працює попри оголошений карантин. О 19:00 почався запланований раніше концерт «Чайковський і Двожак». Як пояснив генеральний директор, триватиме дійство з врахуванням тих обмежень, які запровадили в місті ще на початку тижня. Тобто у залі буде не більше 200 людей. Крім цього, майже півтора десятка квитків глядачі повернули у касу. А от із суботи, як стверджують у філармонії, всі концерти скасовують.
«Ще вчора і сьогодні тільки закриваються школи, бо треба вирішити питання що робити з дітьми. Подібні питання вирішуються і в нас. Сьогоднішній наш концерт за участю іноземних диригентів і соліста готується тиждень. Люди є на місці. Я не знаю, чи вони вилетять з України, то вже інше питання», – сказав генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.
А от церкви наразі залишаються відкритими. Щоправда діти, люди похилого віку і ті, хто має ознаки захворювання, можуть їх тимчасово не відвідувати. Замість цього священики рекомендують дивитись богослужіння онлайн.
«По наших храмах вже розставлені стійки для дезінфекції рук. Крім того, в приміщенні працюють люди, які різними засобами дезінфікують те, що всередині. Ми можемо уникати, наприклад, цілування ікон, хрестів, щоб вірус не поширювався», — зазначає речник Львівської архиєпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк.
Додамо, що такі обмеження у місті діятимуть до 3 квітня.