На Чопській митниці протидіятимуть корупції електронним декларуванням товарів

Економіка20 червня 20115620

Чопська митниця, що на Закарпатті, переходить на електронне декларування товарів, що переміщуються через кордон. Цей європейський досвід дозволить зекономити час проходження митного контролю й унеможливить корупцію.

 За наказом Держмитслужби України електронне декларування на Чопській митниці впроваджували в декілька етапів. Наразі почали формувати реєстр підприємств, які зголосилися перейти зі звичних на електронні декларації, повідомляє Deutsche Welle.

За словами начальника Чопської митниці Олександра Похилька, це дозволить у декілька разів скоротити час  проходження митного контролю. Адже перевізникам більше не доведеться надавати паперові документи на перевірку митникам та іншим суміжним службам. Інформацію про товар, що переміщується через кордон, підприємства-імпортери надсилатимуть на електронну адресу митниці.

Крім того, таке електронне декларування, за словами Олександра Похилька, допоможе поламати можливі корупційні та контрабандні схеми, оскільки людський фактор зведуть до мінімуму. На митниці сподіваються, що впровадження процедури електронного декларування покращить імідж України як транзитної держави і посприяє збільшенню товарообігу.

Перші електронні декларації кількох підприємств успішно пройшли випробування і офіційно впроваджені минулого тижня. На затвердження електронних підписів чекає ще низка інвесторів. Митники зауважують, що фальсифікацій не бояться. Адже за наказом Держмитслужби підприємства, що погодились на електронне декларування, підписуватимуть спеціальні угоди, за якими посадові особи митних органів отримають безперешкодне право доступу до їх фінансових та банківських документів з метою аудиту.

Нагадаємо, порядок визначення підприємств, до товарів яких може застосовуватися процедура електронного декларування, затверджений наказом Держмитслужби Україн від 17 березня 2011 року №216, вступив у дію 27 травня цього року. Іншим документом передбачено затвердження примірної форми договору між підприємством та Держмитслужбою України про надання посадовим особам митних органів права безперешкодного доступу до фінансових і банківських документів. Це стосується виключно переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України  після завершення відповідних процедур.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук