На День Незалежності Шевченківську премію не вручатимуть

Цього року виникли певні проблеми із врученням Шевченківської премії. Нагадаємо, що зазвичай лауреатів визначають у лютому, а вручають премію 9 березня, на день народження Тараса Шевченка.

Проте цього року комітет Шевченківської премії оприлюднив імена лауреатів, а вручення так і не відбулося.  

7 березня міністр культури України Євген Ніщук під час парламентських слухань повідомив, що цьогорічне вручення Національної премії ім. Тараса Шевченка, скоріше за все, відбудеться 24 серпня, у День Незалежності України.

«Шевченківська премія і вищі державні нагороди можуть вручатися за підписом Президента України. Президента України у нас ще немає і підпису немає, тому Шевченківська премія буде вручатися, очевидно, на День Незалежності».

Проте зараз у комітеті з Національної премії України ім. Шевченка говорять, що жодної інформації стосовно премії в них немає. «Ми надіслали подання про присудження премії ще у лютому. Досі відповіді не отримали. Вочевидь ситуація у країні не сприяє таким заходам. Вручити премію може тільки президент, зважаючи на обставини, ми не сподіваємося, що це відбудеться найближчим часом, - повідомляє Gazeta.ua.

Нагадаємо, імена цьогорічних переможців були оголошені 14 лютого. Ними стали письменник Мирослав Дочинець, дослідниця і письменниця Ірина Гаюк, оперна співачка Людмила Монастирська, художник Любомир Медвідь та п'ятеро митців, що працювали над постановкою опери Р.Вагнера «Летючий голландець» у Донецькому національному академічному театрі опери та балету ім. Солов'яненка. Кожен із лауреатів мав би отримати 520 тисяч гривень.

Варто зауважити, що серед лауреатів – двоє львів’ян (художник Любомир Медвідь та науковець Ірина Гоян). 

А з 1 серпня розпочався прийом творів і робіт на здобуття Національної премії 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук