На Добротвірській ТЕС частину працівників перевели на двогодинний робочий тиждень

На станції за півроку скоротили близько 200 людей

20:47, 11 червня 2020

На Добротвірській ТЕС, що належить енергетичному холдингу ДТЕК, з 1 червня запровадили режим неповного робочого часу. Низці працівників запропонували виходити працювати лише на дві години на тиждень. Про це ZAXID.NET розповів голова профспілкового комітету станції Анатолій Шуляк.

Зокрема, на підприємстві «ДТЕК Добротвірська ТЕС» 1 червня був виданий наказ №98 про «організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу», згідно з яким кваліфікованих працівників станції, зокрема машиністів блоків і турбін, фактично перевели на двогодинний робочий тиждень. Люди виходять на роботу один день з семи та працюють лише дві години.

На думку профспілки, керівництво підприємства навмисно створило такі умови, щоби спонукати працівників до звільнення за власним бажанням.

«Робота впродовж двох годин на тиждень призводить до повної втрати мотивації роботи на підприємстві і не забезпечує дохід навіть в розмірі мінімального прожиткового мінімуму» – йдеться в заяві профспілки. Також представники трудового колективу впевнені, що через запровадження режиму неповного робочого часу з боку адміністрація хоче уникнути виконання зобов’язань щодо неприпустимості скорочень більш ніж 5% від загальної кількості працівників на рік.

За словами голови профспілки Анатолія Шуляка, наразі вони не мають даних про те, скількох працівників зачепило це нововведення, оскільки компанія назвала таку інформацію конфіденційною та відмовилась оприлюднювати її на вимогу профспілки.

Як повідомив в коментарі ZAXID.NET селищний голова Добротвора Роман Ніколаєв, за період від грудня 2019 року на ТЕС через простій працівників відправляли у неоплачувані відпустки, чимало людей звільнили. Робітників скорочували попри те, що станція працювала та продавала електроенергію, зокрема за кордон.

«Раніше на станції працювали близько тисячі людей. Впродовж півроку вже звільнили десь 200 працівників, і ще стільки ж планують звільнити до кінця цього року. Окрім ТЕС іншої роботи в селищі немає, люди обурені та змушені шукати роботу в Польщі, Білорусі. Я звертався з проханнями вплинути на ДТЕК через цю ситуацію до обласної влади та уряду, але відповідей не отримав», – розповів Роман Ніколаєв.

ZAXID.NET надіслав прохання по коментар до компанії «ДТЕК Західенерго», структурним підрозділом якої є Добротвірська ТЕС, та надрукує його, коли отримає відповідь.

Оновлено. Додано інформацію. «ДТЕК Добротвірська ТЕС» 12 червня повідомила, що «через відсутність попиту на продукцію та з метою не допустити закриття станцій [холдингу ДТЕК], ТЕС змушені працювати не на повну потужність та виводити частину персоналу в простій, зокрема, переводити працівників на скорочений графік роботи». Компанія стверджує, що такі дії відбуваються відповідно до чинного законодавства.

«Не дивлячись на кризу, енергетики «ДТЕК Енерго» продовжують отримувати постійний дохід і зберігати робочий стаж. Відповідно до КЗпП і колективної угоди, за всіма співробітниками, виведеними в простій, зберігається 2/3 окладу, при режимі скороченого робочого тижня – пропорційно до відпрацьованого часу», – йдеться в повідомленні.

Компанія зазначила, що станом на 12 червня на Добротвірській ТЕС працює один енергоблок з чотирьох.

Водночас компанія «ДТЕК Добротвірська ТЕС» не надала відповіді про те, скільки людей нині працюють в режимі неповного робочого дня та скільки – втратили роботу за останній час.

Нагадаємо, Добротвірська ТЕС — теплоелектростанція в Добротворі (Кам'янка-Бузький район Львівської області) проектною потужністю 700 МВт. Загалом на станції є чотири енергоблоки, два з яких потужністю по 150 МВт кожен можуть передавати електроенергію на експорт по спеціальній ЛЕП 220 кВ в місто Замостя (Польща). Основний вид палива — вугілля марки Г. Для підсвічування і розпалювання котлів використовується газ і мазут.

Станція є структурним підрозділом ПАТ «ДТЕК Західенерго», що входить в холдинг ДТЕК. Кінцевим власником станції є найбагатший українець Рінат Ахметов в особі материнського холдингу СКМ.

Уперше ДТЕК повідомила про виведення Добротвірської ТЕС у «вимушений простій» 22 листопада 2019 року, мотивуючи це низькими цінами на електроенергію на внутрішньому ринку України та її імпортом з Росії. На початку січня ТЕС вивели з простою, запустивши в роботу всі енергоблоки станції. Проте невдовзі на станції почалися звільнення працівників та скорочення робочого часу.

Тоді ж через загрозу звільнення 68-річний робітник виліз на 120-метрову трубу Добротвірської ТЕС. Чоловік протестував чотири годині і спустився на землю лише після того, як йому пообіцяли повернути роботу. У компанії ДТЕК стверджували, що змушені були скорочувати виробництво електроенергії через несприятливі економічні умови.

Водночас голова енергетичного комітету Верховної Ради України Андрій Герус у грудні 2019 року стверджував, що таким чином, разом із оголошенням простою на Бурштинській ТЕС, ДТЕК намагався дестабілізувати ситуацію на місцях, налякати людей можливими звільненнями та створити тиск на органи влади заради лобіювання потрібних рішень, зокрема збереження монопольних надприбутків.