У «Дзизі» відкрилась виставка «Міста, що зникають»

У галереї «Дзиґа» відкрилась виставка Петра Сметани «Міста, що зникають», у якому художник намагається привернути увагу до існування міст у нашій пам’яті та в реальності.

Приблизно два десятки полотен об’єднані умовно спільною урбаністичною темою. «Як багато місць, які збережені в нашій пам’яті, які живуть в ній, існують… І як мало їх залишається в нашій реальності, - каже Петро Сметана. - З кожним роком масштаб знищення збільшується, набирає оберти, залишаючи за собою тільки руїни спогадів. Ми не можемо освідомити нашу роль та дії, свою позицію в цій проблемі.  Ми навмисно відвертаємо свою увагу, і це питання продовжує бути відкритим та актуальним зараз».

Міські пейзажі, доволі похмурий та аж ніяк не туристичний Львів знайшли своє втілення у живописі, де основним виразним засобом є  фактура, що творить форми, об'єми та сенси. Темний, холодний колорит підтримує фактуру, для виразності якої художник використовує не лише фарбу, а й не надто традиційні для малярства матеріали.

«Усе, на чому може зупинитись око, полишено не нами, але нами занедбане і осквернене» - таку цитату Юрія Андруховича наводить художник, аби проілюструвати суть проекту. Експозиція триватиме до 7 березня.

Петро Сметана народився у Самборі, що на Львівщині (1985), закінчив Львівський Національний Лісотехнічний Університет, факультет дизайну, брав участь у численних виставках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук