На фасаді вілли Бачевських у Львові демонтують незаконну скляну прибудову

Після штрафів та судових позовів міська влада досягла домовленості з власниками будівлі

11:18, 3 лютого 2020

Скляну прибудову над входом в історичну віллу родини Бачевських на вул. Вітовського, 35а у Львові демонтують. Про це у понеділок, 3 лютого, на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник мера Львова Андрій Москаленко.

«Нам вдалося досягнути домовленості між містом та власниками будівлі щодо повернення автентичного стану вілли Бачевських. Більше деталей ми зможемо повідомити згодом під час спеціального брифінгу», – розповів ZAXID.NET Андрій Москаленко.

Він також опублікував фото, на якому видно риштування і ознаки підготовчих робіт до демонтажу надбудови.

Нагадаємо, у 2018 році власники історичної будівлі приватне підприємство «Кас Консалтинг» самовільно перефарбували віллу у сірий колір і замінили у ній вікна на пластикові. Окрім того над входом у будинок з боку вул. Вітовського добудували скляний кубічний об’єм на металевих опорах.

За ці порушення Львівська міська рада оштрафувала власників будівлі на 170 тис. грн і зобов’язала повернути віллі її первісний вигляд. Згодом суму штрафу зменшили до 17 тис. грн. Однак після сплати штрафу власники будівлі не припинили роботи і не повернули об’єкт до попереднього стану.

За інформацією YouControl, ПП «Кас Консалтинг» зареєстроване на вул. Китайській у Львові. Фірма займається управлінням власними та орендованими приміщеннями. Її директором є Сергій Кондратюк, а власницею Юлія Вакуленко.

У вересні цього року також стало відомо, що поруч з віллою хочуть збудувати житлову нерухомість. За відповідним дозволом до ЛМР звернулось ТзОВ «Марконі», директором якого є Анатолій Паламарчук, а власником громадянин Польщі Плішка Здзіслав Пйотр. За інформацією видання «Форпост», орендарем ділянки є депутат ЛМР від ВО «Свобода» Андрій Рікота. Однак 7 вересня 2018 року виконком ЛМР не затвердив містобудівні умови та обмеження для цього будівництва.

Вілла Бачевських збудована у 1926 році і є пам’яткою архітектури місцевого значення. Автором проекту є архітектор Вітольд Якімовський. У 1930-х роках у ній проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. Пізніше у цьому будинку розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР – дитячий садок. З 1990-х та до 2014 року в цьому приміщенні був ПАТ «Брокбізнесбанк». З 2017 року у віллі ведуться будівельні роботи.

P.S. Пізніше у мерії повідомили, що будівлю взяв в оренду «ПриватБанк». Будівлю мають повернути до первісного вигляду: демонтувати незаконну скляну прибудову та помалювати. У понеділок, 17 лютого, у прес-службі ЛМР повідомили, що склянну прибудову демонтували.