21 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі запустили біогазову електростанцію. Вона викачує газ з полігону та перетворює його на електроенергію. Станція зможе переробити понад 800 тис. м3 газу на рік та генерувати 2,6 млн кВт/год електроенергії, що забезпечить близько 735 домогосподарств.
Наразі триває технічна рекультивація: дегазація, спорудження системи очистки фільтрату та формування тіла полігону.
«Біогазова електростанція викачує газ і перетворює його на електроенергію. Тобто полігон, який всі сприймали як проблему та загрозу, перетворився на джерело чистої енергії. Це проект, який приноситиме кошти для міста у наступні роки», — наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Як пояснили у міськраді, біогаз отримують зі 29 вертикальних та 4 горизонтальних свердловин на полігоні за допомогою системи збору поверхневих газів. Біогаз транспортується до електрогенераторної установки і спалюється в двигуні, який обертає генератор. Утворена електроенергія передається в мережу за допомогою комплектної трансформаторної підстанції. На станції встановлено австрійське обладнання Jenbacher, яке використовують в біогазових проектах у Європі.
фото Львівської міської ради та ОВА
Проект рекультивації полігону у Великих Грибовичах місто реалізує завдяки підтримці європейських банків. Біогазова електростанція побудована у співпраці з НАК «Нафтогаз України» та групою компаній Clear Energy.
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко наголосив, що понад 2 млн м3 метану, який в 30 разів шкідливіший, ніж вуглекислий газ, завдяки цій установці не потрапить в атмосферу, а мільйони кубометрів звалищного газу з 38 га сміттєвого полігону стануть джерелом енергії.
«Станція генеруватиме 2,6 млн кВт/год електроенергії на рік та забезпечить нею близько 735 домогосподарств. Біогазова електростанція допоможе покращити екологічну ситуацію та зменшити полігон твердих побутових відходів в об’ємах, оскільки з пустот викачуватимуть метан та інші газоподібні елементи», – зазначив голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Звалищний газ формується під час розкладу органічних решток відходів. Технологія дегазації на звалищах не тільки знижує викиди метану, а й пов’язані з цим викиди летючих органічних сполук та інших забруднювачів повітря, усуває неприємні запахи.