На Харківщині банк повернув заставлену будівлю сільському музею з картинами Малевича і Пікассо

КультураРоман Ганкевич, 1 жовтня 20178030
Сільському музею з картинами Пікассо й Малевича повернули будівлю

Будівля історико-краєзнавчого музею в Пархомівці Краснокутського району Харківської області - єдиного сільського музею на сході країни, де зокрема зберігаються роботи Пікассо і Малевича - передана місцевій громаді. Про це повідомляє прес-служба Харківської обласної державної адміністрації.

Як зазначається, будівлю могли продати на аукціоні і унікальний Пархомівський музей залишився б без місця. Проте за наполяганням громадськості і за підтримки влади власник будівлі - Перший український міжнародний банк (ПУМБ) - викупив його з торгів в ході процедури банкрутства одного зі своїх боржників і в якості благодійного внеску передав на баланс обласної комунальної установи «Харківський художній музей».

Зазначимо, що раніше - у травні 2017 року - голова Харківської ОДА Юлія Світлична під час робочої поїздки в Краснокутський район пообіцяла повернути громаді будівлю Пархомівського музею, яка з 2011 року була у заставі у одного з банків.

До слова, в 1955 році за ініціативою учителя історії Опанаса Луньова в Пархомівці створили художній музей, куди спершу передали півсотні робіт харківських художників. Пізніше кращі музеї СРСР передали сюди частину експонатів зі своїх фондів. Нині колекція музею налічує більше 7 тис. експонатів і серед них - оригінали робіт Пікассо, Малевича, Реріха, Васнєцова, Шишкіна, Піранезі, Шевченка, Дерегуса та інших відомих художників.

У 1987 році Пархомівський музей ім. Луньова отримав статус відділу Харківського художнього музею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук