На Каннському кінофестивалі вручили перші нагороди

Переможці та журі «Особливого погляду»

Традиційно за день до офіційного закриття фестивалю вручили нагороди Екуменічне журі та журі FIPRESCI (міжнародне журі кінокритиків). 

Екуменічне журі удостоїло спеціальних відзнак фільми «Пастка» Бріянте Мендоси та «Міра людини» Стефана Брізе. Перший брав участь в «Особливому погляді», другий - у основному конкурсі.

Головнй приз дістався «Моїй матері» Нанні Моретті. Італійська картина володаря «Золотої пальмової гілки» - іронічний погляд на власне життя, власну професію та власні комплекси. 

Журі FIPRESCI приняла цікаве рішення, усі три нагороди віддавши дебютам. У паралельних програмах (йдеться про Тиждень критики та Двотижневик режисерів) перемогла «Пауліна» Сантьяго Мітре.

В «Особливому погляді» нагорода вирушила в Індію. Ніірай Гхайван представив фільм Masaan, де перетинаються непрості долі мешканців Делі.

Серед основного конкурсу журі кінокритиків оголосило переможцем угорську картину ще одного дебютанта Ласло Немеша «Син Саула». Один із найсильніших конкурсних фільмів розповідає про Голокост. Надзвичайно сильна і емоційно, і режисерськи картина має шанс отримати завтра ще якісь нагороди.

Визначили переможців і у другій за значенням програмі «Особливий погляд». Журі під головуванням Ізабелли Росселіні переможцем назвало ісландський фільм «Вівці» (Rams) Грімура Хаконарсона. Зворушливий і дотепний фільм про багаторічну суперечку двох братів на думку журі «продемонстрував єднання людини та природи».

Премію журі отримав хорватський фільм «Високе сонце» Далібоа Матаніча. Премія за найкращу режисуру дісталася Кійосі Куросаві за фільм «Подорож на узбережжя». Премія «Особливий талант» поїхала до Румунії завдяки фільму Корнеліу Порумбою «Скарб».

«Скарб», до речі, варто відзначити як один із найкращих фільмів не лише «Особливого погляду», а й усієї фестивальної програми.

Завтра стануть відомі переможці основного конкурсу, зокрема і володар «Золотої пальмової гілки».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук