На Львівщині обрали лауреатів обласної премії за вагомий внесок в українську культуру

КультураОльга Гринько, 13 грудня 20196911

У п’ятницю, 13 грудня, обрали найкращі твори та роботи з літературознавства, образотворчого мистецтва, журналістики, музичного мистецтва, дизайну та народної творчості. Як повідомили у прес-службі ЛОДА, обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найвищою премією Львівщини, престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Фото прес-служби ЛОДА

«Журі конкурсу засідало двічі, інколи переголосовували деякі номінації. Рішення по кожній номінації ухвалили одноголосно. Уже незабаром у Львівській опері лауреати будуть нагороджені дипломами та грошовими сертифікатами», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Премію присуджують щорічно. Переможців визначає журі.

Переможцями стали:

Мистецтвознавство і культурологія – премія ім. Святослава Гординського – Береговська Христина за монографію «Святослав Гординський: творчість за півстоліття».

Музейна справа – премія ім. Іларіона і Віри Свенціцьких – Тихолоз Богдан, Кобрин Михайло, Волошанська Марта, Продан Тетяна, Мартинюк Віктор за проект «Франко: наживо».

Збереження культурної спадщини – премія ім. Бориса Возницького – Лильо-Откович Зоряна за вагомий внесок у збереження, дослідження і популяризацію українського мистецтва. Мистецький альбом «Богородиця-Одигітрія» 2019 (квітень) Львів, «Колір-ПРО».

Поезія – премія ім. Маркіяна Шашкевича – Перлулайнен Лана за збірку поезій у двох томах «Правила ходіння проти вітру», 2019, ТзОВ «Ліга – Прес» Львів.(1,2 том).

Проза – премія ім. Богдана Лепкого – Леся Холодюк (Федорів Лариса) за історичну трилогію «Корнякт» Львів, 2018, «Червона Калина».

Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – премія ім. Михайла Возняка – Швець Алла за монографію «Жінка з христом Аріадни: життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах».

Драматургія, театральне мистецтво – премія ім. Бориса Романицького – Баша Олена за акторську роботу у виставі «Прекрасні, прекрасні, прекрасні часи…».

Журналістика та публіцистика – премія ім. В’ячеслава Чорновола – Лизанчук Василь за книгу «Так! Я – Українець».

Музичне мистецтво – премія ім. Станіслава Людкевича – Герасименко Оксана за збірку фортепіанних творів «Світло пробудження мрій» (2019), збірку бандурних творів «Україно, моя Україно!»(2017).

Образотворче мистецтво – премія ім. Івана Труша – Гавришкевич Ігор за серію живописних робіт.

Декоративно-ужиткове мистецтво – премія ім. Зеновія Флінти – Риботицька Оксана за вироби в галузі художнього текстилю та Ярошевич Уляна Іванівна за вироби з кераміки.

Народна творчість – премія ім. Анатолія Вахнянина – Кравчук Іван за роботи виконані з житньої соломи.

Дизайн – премія ім. Олени Кульчицької – Крукевич Юрій за серію дизайнерських розробок різних жанрів.

Фотомистецтво – премія ім. Василя Пилип'юка – Огородник Олег за виставкові проекти та промоцію українського мистецтва за кордоном.

До слова, 26 грудня у Львівській опері відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреатів обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук