На Львівщині профінансують зйомки п’яти фільмів

КультураОрися Шиян, 5 травня 20166750
На Львівщині профінансують зйомки п’яти фільмів
Кадр з фільму «Жива»

У Львові відібрали п’ять кінопроектів, зйомки яких фінансово підтримають з обласного бюджету. Загальна сума, запланована цьогоріч на підтримку регіонального кінематографу, становить 500 тисяч гривень.

У середу, 4 травня, відбувся другий, завершальний етап відбору пропозицій на підтримку проектів регіонального кінематографу з обласного бюджету, повідомляє департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Конкурсна комісія при відборі надавала перевагу актуальним та фінансово виваженим історико-патріотичним кінопроектам.

Серед фільмів, які відібрала комісія, ― документальний фільм «Пан Ніхто. Портрет Ігоря Калинця», який запрезентувала ГО «Продакшн-студія ООФ Лабораторі», художній фільм «Жива», який зніматиме ГО «Учасників бойових дій та волонтерів АТО Галичини», документально-ігровий фільм «Українці у Польському війську. Від Судової Вишні до Львова» від Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять», документальний фільм «Юрища, правда про трагедію…» (КП «Телестудія Радехів») та документалка творчого об’єднання «Young&Hungry Production» «1:200. Вимір мрії». 

До слова, один із них, ще незавершений фільм львівського режисера Тараса Химича про життя жінки під час війни «Жива», представлять під час роботи українського павільйону на Каннському кінофестивалі.

При відборі номінантів львівська комісія враховувала актуальність стрічки (відповідність історико-патріотичному напрямку кінематографу), інноваційність, художню якість. Завдяки конкурсу молоді талановиті режисери зможуть реалізувати свої ідеї та втілити суспільно важливі проекти.

Всі кінопроекти будуть реалізовані до кінця 2016 року та представлені глядачам на кіномайданчиках та регіональних каналах області. 

Загалом на конкурс подали 24 проекти історико-патріотичного кіно.

Фінансування проектів відбувається в рамках Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2016 рік. Планується, що конкурс стане щорічним, а сума фінансування у наступні роки значно зросте.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук