На львівській сцені з'явиться заборонена авангардна опера Дмитра Шостаковича

Головні Новини за 14 листопадаМарічка Крижанівська, 14 листопада 2014, 17:02 371 0

Львівський драматичний театр імені Лесі Українки готує прем'єру авангардної опери Дмитра Шостаковича "Антиформалістичний райок. Сталін був, Сталін є, Сталін буде?" На перші вистави запрошуються 16 та 17 листопада. 

"Антиформалістичний райок" - одноактна сатирична міні-опера про сталінські часи. Основою для сюжету став історичний факт: збори партійців та музичних діячів у 40-х роках ХХ ст., коли засудили формалізм у музиці, зокрема твори Дмитра Шостаковича. 

"Тоді системою був не лише Сталін, а тисячі людей і їхня ментальність живе у декому додині. Від тих часів не багато змінилося і ми не робимо висновків з історії. Про це наша постановка. Той запит в суспільстві на сталіних, леніних, піночетів, путіних, існує і тепер. За формою - це сатирична річ, але було б смішно, якби не було так гірко. Ми взялися за цей матеріал не від того, що хотілося просто похохмити, а це через те, що воно болить", - розповів режисер-постановник і сценарист вистави Олексій Коломійцев. 

Виконавців запросили із Харкова, Полтави та Львова. 

"Антиформалістичний райок" є другою виставою із трилогії Олексія Коломійцева. Першою була постановка "Вівісекція", а третьою стане "Ірод".

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук