На Мальті підірвали журналістку, яка писала про панамські офшори

22:24, 16 жовтня 2017

Мальтійська журналістка і блогер Дафне Каруана Галіція, відома своїми викривальними матеріалами щодо влади, загинула в результаті вибуху бомби в її машині поряд з власним будинком. Про це у понеділок, 16 жовтня, повідомила британська газета The Guardian.

За даними видання, одне з останніх гучних розслідувань 56-річної журналістки стосувалося прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската і двох його найближчих помічників. Дафне Каруана Галіція написала про їхній зв'язок з панамськими офшорами, продажем мальтійських паспортів і отриманням грошей від уряду Азербайджану.

Як зазначають, на початку жовтня Каруана Галіція повідомила поліцію, що їй погрожують вбивством.

Мальтійська журналістка і блогер Дафне Каруана Галіція

Поки ніхто не взяв на себе відповідальність за вбивство журналістки. Прем'єр-міністр країни, який фігурував в її розслідуванні, назвав цей злочин «варварської атакою».

Нагадаємо, скандал навколо так званого «панамського досьє» розгорівся після того, як на початку квітня 2016 року німецька Sueddeutsche Zeitung опублікувала документи панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, в яких вказувалося на широке використання в світі офшорних схем для ухилення від податків. Скандал отримав максимальний розголос - документи були опубліковані також багатьма ЗМІ, які співпрацюють з Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ).

У документах містяться дані про причетність ряду відомих світових діячів до ухилення від податків, відмивання грошей та інших махінацій. Зокрема, в цьому списку фігурують родичі або ж близькі люди голови КНР, президента України, президента Азербайджану, королів Марокко і Саудівської Аравії, прем'єр-міністра Великобританії. На основі цієї публікації генпрокуратура Панами почала розслідування.

До слова, «Панамське досьє» містить 11,5 млн документів, які свідчать про наявність офшорів у 140 політиків і держслужбовців з понад 50 країн, в тому числі 12 діючих і колишніх світових лідерів, які використовували більш 214 тис. офшорних компаній.