На презентації книги «Розстріляне відродження» покажуть архіви КДБ

КультураДарина Цвях, 15 квітня 20155310
На презентації книги «Розстріляне відродження» покажуть архіви КДБ

26 квітня видавництво «Основи» презентує збірку найкращих творів українських письменників доби Розстріляного відродження. 

До збірки творів доби Розстріляного відродження (1920–1930-ті роки) увійшли поезії Євгена Плужника, Михайля Семенка, Миколи Зерова, Павла Тичини та Максима Рильського, а також прозові твори Миколи Хвильового, Григорія Косинки, Юрія Яновського та Остапа Вишні. Ілюстрації до книги створив Сергій Майдуков, який, за його словами, створив 20 робіт. 

На презентації проекту відвідувачам також покажуть документи з архівів КДБ: листи, доноси, вердикти — усе, що було суворо засекречене протягом десятків років та пов’язано зі справами, які вели проти українських митців.

«Ми отримали дозвіл на роботу з повними досьє майже на усіх письменників Розстріляного відродження, - розповідає директор видавництва «Основи» Дана Павличко. - КДБ не тільки слідкувало за кожним кроком неугодних владі літераторів, вони знали усе: від розмов на кухні, які спецслужбам «зливали» псевдодрузі авторів, до того, хто вважає голодомор геноцидом, хто рівняється на Америку, а хто говорить, що перенос столиці з Харкова до Києва є аферою на користь Москви. Найбільше агенти раділи, коли творчі особистості не витримували утисків і починали пиячити. Письменник, який ставав алкоголіком, більше не представляв для Совєтів ніякої загрози. Ці трагічні матеріали будуть продемонстровані широкому загалу вперше, і я сподіваюсь, що вони остаточно переконають тих, хто ще сумнівається, що Радянський Союз — одне з найбільших лих, які зазнавав світ».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук