На ринках України з'явилася «вітамінна бомба»

Україна входить у п'ятірку світових виробників смородини

ЕкономікаОстап Левчич, 19 червня 201662250
На ринках України з'явилася «вітамінна бомба»

У продажу з'явилася смородина нового врожаю. Роздрібні ціни стартують від 50 - 60 гривень за кілограм. Продавці на ринку кажуть: "Така дорога, бо перша". Ранні ягоди везуть із Вінницької, Одеської, Чернівецької областей, пише газета "Експрес".

"Бути першим на ринку - дуже важливо, -- каже експерт зі сільського господарства ІА "Інфонідустрія" Оксана Король. -- Виробник, який зумів доставити сезонну ягоду раніше за інших, диктує ціну. Попри низьку купівельну спроможність населення, усі перші партії ягід та фруктів у сезоні продають за максимально високими цінами та, як правило, розпродують".

"Звичайно, коли ягоди підуть масово, то ціна знизиться, - додає експерт ринку Сергій Балін. - Можливо, до 20 - 30 гривень за кілограм. Все залежить від того, який врожай зберуть фермери. Поки що прогнози непогані. Тепер важливо, аби було багато сонця, щоб смородина достигала".

Цю ягоду можна вирощувати чи не в усіх регіонах країни, бо вона доволі морозостійка культура. Але боїться посухи. Утім, останніми роками з'явилося багато цікавих нових сортів смородини. Через рік після садіння сучасні сорти здатні принести 2 - З кг, а на четвертий-шостий - вийти на врожайність 6 - 10 кг ягід з куща.

Фермери активно нарощують площі під цією культурою, яку ще називають "вітамінна бомба". Хоча вона й не така легка у вирощуванні, як може здатися на перший погляд. Смородину доводиться збирати вручну, це дуже трудомісткий процес. Але попит на неї великий. Сьогодні смородина належить до нaйбiльш цiнних сaдoвих плoдoвo-ягiдних кyльтyр, які ширoкo викoристoвyють у хaрчoвiй прoмислoвoстi. З неї вирoбляють сoки, нектaри тa iнші нaпoї, a тaкoж використовують як нaпoвнювaч для мoлoкoпрoдyктiв.

Загальна площа під смородиною становить 5 - 7 тисяч гектарів, з яких ми збираємо орієнтовно 35 - 40 тисяч тонн. До речі, за цим показником посідаємо друге місце в Європі після Польщі, яка збирає 150 тисяч тонн на рік. Але в нас основні площі ягідних культур припадають на господарства населення (80%), які значну частину ягід вирощують для власних потреб. У світі також не пасемо задніх, входячи у п'ятірку світових виробників цієї культури. У нас доволі висока врожайність смородини - 6 тонн з гектара.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук