У Сокалі на Львівщині провели реконструкцію сміттєзвалища. Проте після «успішної» реконструкції сокальське сміттєзвалище досі доробляють. Місцевий полігон залишився без світла, води, облаштованого пропускного пункту і навіть без воріт. Хоча усі ці роботи за документами ще минулого року були виконані і оплачені коштом платників податків.
«Є експертний висновок державної будівельної експертизи – значить, вони відповідають цінам, які діють в цьому регіоні, і роботам. І так само вартість робіт відповідає вартості робіт, які тут є закладені», – розповів перший заступник міського голови Сокаля Сергій Марчук.
За три дні від першої публікації сміттєзвалище помітно змінилося. Тут поставили колону, на якій мають бути ворота, запрацював шлагбаум. А в будиночку охорони з’явились меблі та світло. Робили усе це поспіхом на вихідних, розповідає депутат місцевої ради Юрій Ковалик. На фотографіях, які він зробив, видно: на суботник вийшли працівники місцевого комунального підприємства. Хоча цю роботу мав виконати приватний підрядник – фірма «Укрбудсервіс». І за актами виконаних робіт таки виконав ще у грудні.
«Світло давно провели, просто прилад обліку переносився цього року. Ну, я не пам’ятаю в якому місяці», – каже Сергій Марчук. «Світло провели в суботу», – заперечує Юрій Ковалик, місцевий депутат. «Ну, може, для когось і в суботу провели, а для нас світло провели, тоді коли воно повинно бути проведене», – продовжив заступник міського голови.
Послуги технагляду коштували майже 30 тис. грн. Представник технагляду каже, що коли підписували акт щодо встановлення брами, тоді ворота просто були на об’єкті. Зараз вони досі не встановлені через аварію. Коли завозили бульдозер, знесли колону, до якої кріпляться ворота, тож тепер вони відлежуються на складі.
А ще у кошторисі є монтаж пожежного гідранта.
Згідно з підписами замовника та технагляду, його встановили. «То треба подивитися чи стоїть», – здивований представник технагляду Назар. Відкриваємо люк. Труби є, гідранта немає. «Нема доцільності його монтувати, щоб його вкрали. Для чого?», – пояснив відсутність гідранта Дмитро Пилипець, виконроб та представник компанії «Укрбудсервіс».
Гідрант — теж на складі, разом із воротами. Під'єднати його не можуть через помилку проектанта – до водопроводу бракує 120 метрів. «Мав бути водопровід, який мав бути підключений до гідранта і до того місця, де миються колеса сміттєвих машин», – ще раніше розповідала Галина Рекус, в.о. директора КП «Сокальжитлокомунсервіс». Та тепер, зі слів заступника міського голови, переконує: вода не мала бути підключена до дезінфікуючої ями. За проектом, коліс взагалі мити не мали: «А де ви бачите, що там мають митися колеса машин?».
На ще одне питання – куди поділись дорожні плити – чиновники стверджують: вони під будинком охорони.
«Отут де ми стоїмо! Ці дорожні плити були призначені для того, щоб поставити на них оцей будиночок. Ми на повітрі стоїмо чи що?», – обурився Сергій Марчук, перший заступник міського голови Сокаля.
Такий звіт не переконав місцевого депутата в тому, що кошти витратили належно. «Я вже звернувся в правоохоронні органи, мають приїхати, привезти свого експерта, експерт вилучить документи і буде все перевіряти», – розповів Юрій Ковалик, депутат Сокальської міської ради.
Замовники і виконавці цієї реконструкції певні, що вона відбулась успішно. Залишилось тільки підвести воду. Але на це вже будуть виділяти нові гроші.