Після «реконструкції» сокальського сміттєзвалища за 1,7 млн грн нічого не змінилося
Місцеві комунальники оплатили незавершений ремонт
Минулого року у Сокалі почали реконструкцію місцевого сміттєзвалища. Впродовж чотирьох місяців мали капітально змінити його вигляд. У плані були: новий котлован для сміття, система дезінфекції, нові ворота, дорога і будиночок для охорони. За документами усе це вже є і працює. Журналісти ZAXID.NET Новин поїхали у Сокаль, аби дізналися реальну ситуацію на сміттєзвалищі.
У червні 2018 року львівська фірма «Укрбудсервіс» перемогла у тендері і до кінця року мала провести реконструкцію Сокальського сміттєзвалища. Депутат місцевої ради Юрій Ковалик показує акти виконаних робіт. Згідно з ними ще 28-го грудня тут все зробили, всі документи підписані. Тож йдемо разом на полігон. Відверто здивовані.
«Тут мали стояти ворота, по документах, актах виконаних робіт, вони вже стоять із грудня, а їх ще нема. Далі мав бути шлагбаум. Ну, він є, але не робочий. По документах усе підключено, все працює», – розповів Юрій Ковалик, депутат Сокальської сільської ради.
Далі – будиночок для охорони, який за документами стоїть уже третій місяць.
«То видно, що то тільки поклали. Навіть не бажано по тому ходити. Видно, що до будинка кабелів нема, ніякого світла не було підведено. А по документах все є», – додає Юрій Ковалик.
Зате у будиночку на підлозі вже поклали плитку, два метри квадратні. Щоправда, вартість вражає.
«Вийшло за ціною 2684 гривні. Я не знаю, чи вони би собі вдома поклали плитку за такі гроші», – обурюється депутат.
А ще на території за документами є дезінфікуюча яма. У ній вантажівки мають мити колеса перед тим, як виїжджати зі сміттєзвалища. Юрій Ковалик дивується: «Отут зарито десь 80 тис. грн , хоча в інакшому кошторисі, який я дивився в заступника міського голови, там на ту яму було 250 тисяч гривень . Я не знаю, як то – у нього один кошторис, в ЖЕКу інший кошторис. Ну, в нас таке може бути».
На виході з полігону нас зустрічає рішучий чоловік. Це головний інженер «Сокальжитлокомунсервісу» – замовника робіт. Чоловік намагається заборонити знімати сміттєзвалище. Арсен, головний інженер КП «Сокальжитлокомунсервіс» обурюється: «Це закрита зона , вам сюди заборонено заходити. Я собі теж можу принести такий от мікрофон і говорити».
За поясненнями йдемо до Сокальської міської ради. Голова міста викликає на килим Галину Рекус, яка виконує обов’язки директора місцево комунального підприємства. Вона ж і підписувала акти виконаних робіт. Жінка здивована: вона свої підписи поставила на актах виконаних робіт після технагляду. Галина Рекус пояснює: «Я, допустимо, я не розумію того, як воно. Я не є будівельник, не знаю, як воно має бути, наскільки воно має бути, на то є технагляд».
Зрештою, жінка визнає: є певні недопрацювання. Вина, мовляв, – на технагляді і проектантах.
«Водопровід не був підключений, бо була помилка проектанта. Влаштування колодця , тобто той колодязь, який би мав стояти на центральному водопроводі, від якого йшла би врізка до сміттєзвалища, не там був влаштований , не в тому місці».
Тому, каже керівниця, досі немає пожежних гідрантів і не облаштована яма для миття вантажівок. Світла на сміттєзвалищі не провели, бо погода не дозволила. А ворота на в’їзді зняли і занесли на склад, бо одну опору зніс бульдозер.
Попри усе це , акти виконаних робіт підписані ще в грудні, а 1 мільйон 670 тисяч гривень вже давно на рахунку у виконавця робіт.
На запитання, чи виконавець отримав уже всі гроші за роботу Галина Рекус відповідає: «Всі заплатила».
Заплачені підряднику гроші – це 1,2 млн грн із обласного бюджету та майже півмільйона – з міського. Тож мер Сокаля запросив нас ще раз поїхати на сміттєзвалище – разом із виконавцем та всіма його підлеглими, які приймали роботу. Куди пішли гроші платників податків – будуть з’ясовувати в понеділок.