На вагу золота

Україна завершила Олімпіаду-2016 із найгіршим показником в історії

13:11, 22 серпня 2016

11 нагород, 31 підсумкове місце у медальному заліку, лише два золота – Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро стали найменш успішними для збірної України за всю історію незалежності.

Пояснити провал збірної України на Олімпіаді-2016 однією причиною не вдасться. Швидше за все, таким є реальний стан речей в українському спорті, який потерпає від гострого недофінансування, а українські спортсмени все частіше задумуються про перехід під прапор інших країн.

Деякі з них навіть не стали чекати Олімпійських ігор в Ріо і здійснили такий перехід раніше. До прикладу, українська веслувальниця Інна Осипенко-Радомська під час Олімпіади-2016 завоювала бронзу, але вже для Азербайджану.

Однак кожна із цих 11-ти нагород, які збірна України виборола у Ріо-де-Жанейро, далась українським спортсменам неймовірними зусиллями. Попри антирекордні показники, кожна із цих медалей - на вагу золота. Після церемонії закриття Олімпіади-2016 ZAXID.NET згадує усі нагороди українських олімпійців в Ріо.

Сергій Куліш

Стрільба із пневматичної гвинтівки на 10 м

Срібло

Олімпіада в Ріо-де-Жанейро стала другою для 23-річного спортсмена із Черкас. Чотири роки тому у дисципліні, в якій Сергій Куліш став срібним призером під час Олімпіади в Ріо, стрілець показав лише 14-ий результат.

Ця нагорода стала особливою для збірної України, оскільки була першою українською медаллю на Олімпіаіді-2016.

Ольга Харлан

Індивідуальні змагання на шаблях серед жінок

Бронза

Легендарна українська шаблістка програла у півфіналі індивідуальних змагань на шаблі росіянці Яні Єгорян, однак у боротьбі за третє місце не залишила шансів француженці Манон Брюне. Українка перемогла французьку шаблістку із рахунком 15:10.

В активі 25-річної Ольги Харлан дві індивідуальні олімпійські бронзи з Лондона-2012 і Ріо-2016. Також шаблістка стала олімпійською чемпіонкою Пекіну-2008 і срібною призеркою Олімпіади-2016 у командних змаганнях.

Олег Верняєв

Спортивна гімнастика, багатоборство

Срібло

Срібло Олега Верняєва у змаганнях із багатоборства більшість українських вболівальників сприймали майже як поразку. Справа у тому, що перед останнім снарядом українець лідирував з відривом більш, ніж 0,8 бала, але отримав за вправу на брусах оцінку 14,800, незважаючи на відсутність помилок.

Зал зустрів оцінку суддів незадоволеним гулом, а українець в результаті отримав срібну нагороду, поступившись японцю Кохеї Утімурі.

Жіноча збірна шаблісток

Командні змагання на шаблі

Срібло

Четверту медаль збірної України на Олімпіаді-2016 завоювала збірна шаблісток у складі Олени Вороніної, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Ольги Харлан.

На шляху до фіналу командних змагань збірна України перемогла Італію з рахунком 45:42, відігравши під час зустрічі відставання у 8 уколів.

Однак у фіналі змагань українки поступились збірній Росії з рахунком 30:45, виборовши срібло.

Жан Беленюк

Греко-римська боротьба

Срібло

Ще одне срібло, після якого українські соцмережі розривались від обурення. У фінальному поєдинку Олімпіади-2016 із греко-римської боротьби у категорії до 85 кг український борець Жан Беленюк програв представнику Росії Давіту Чакветадзе.

Вболівальники і навіть міністр молоді та спорту України Ігор Жданов заговорили про несправедливе суддівство на користь російського спортсмена. Поєдинок із суперечливим суддівством завершився рахунком 2:9 і золото відійшло представнику Росії.

Після цього борець Жан Беленюк нібито натякнув у коментарі ТСН, що може змінити громадянство, оскільки умови тренувань в Україні вимагають кращого. Слова спортсмена не стали новинкою для його шанувальників, адже Жан Беленюк неодноразово відкрито висловлювався на погані умови підготовки українських спортсменів. Щоправда, слова про зміну громадянства спортсмен невдовзі спростував.

Олімпійська медаль в Ріо-2016 стала першою в кар'єрі Жана Беленюка. Раніше український борець завойовував золоті нагороди чемпіонату Європи та світу.

Олег Верняєв

Спортивна гімнастика, вправи на паралельних брусах

Золото

Перше золото збірної України на Олімпіаді-2016 вдалося завоювати аж на 11 день від початку Ігор в Ріо. Олімпійським чемпіоном під прапором України став гімнаст родом із Донецька Олег Верняєв.

Радість від тріумфу українського спортсмена дещо потьмарили суперечки в українському медіапросторі через спільне фото Олега Верняєва з російським спортсменом Нікітой Нагорним. Росіянин опублікував фото із опущеними великими пальцями рук, підписавши, що таким чином він та Олег Верняєв відповідають усім хейтерам.

Олії до вогню додали ще й підписки Олега Верняєва у соцмережах, зокрема, на спільноти та акаунти із президентом Росії Владіміром Путіним. Щоправда, скандальні епізоди не вплинули на зустріч олімпійського чемпіона на батьківщині. Олега Верняєва зустріли численні фанати з короваєм, шампанським та підкиданням на руках.

Богдан Бондаренко

Стрибки у висоту

Бронза

Титулований український легкоатлет зумів завоювати свою першу олімпійську нагороду, подолавши планку висотою 2,33 м.

З висотою 2,38 м українець не впорався двічі поспіль та переніс третю вирішальну спробу на 2,40 м, але подолати її не зміг, відтак вдовольнився бронзовою нагородою.

Юрій Чебан

Веслування на каное-одиночці

Золото

Ще однією яскравою перемогою України на Олімпіаді-2016 став виступ Юрія Чебана у змаганнях на каное-одиночках на 200 м. Український каноїст виграв золото у фіналі з результатом 39,279, ставши дворазовим олімпійським чемпіоном.

Цікаво, що за підсумками півфінальних заїздів Юрій Чебан став лише восьмим серед усіх учасників, показавши результат 40.590. Він пройшов до фіналу А змагань лише після перегляду правил.

Спеціально до участі на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро Юрій Чебан розмалював своє каное у патріотичному стилі: на каное спортсмена зображений козак із булавою на фоні кольорів національного прапору України.

Для 30-річного Юрія Чебана Олімпіада в Ріо стала третьою результативною: раніше каноїст завоював бронзу Олімпійських ігор-2008 в Пекіні, а також золото Олімпіади-2012 у Лондоні.

Дмитро Янчук і Тарас Міщук

Веслування на каное-двійках

Бронза

Хмельничанин Дмитро Янчук і львів’янин Тарас Міщук під завісу Олімпійських ігор в Ріо вибороли бронзові нагороди. Спортсмени продемонстрували третій результат (3:45.949) у веслуванні на каное-двійках на 1000 м.

Ганна Різатдінова

Художня гімнастика, багатоборство

Бронза

Українська грація Ганна Різатдінова не змогла конкурувати із російськими гімнастками за срібло та золото Олімпійських ігор, однак виборола бронзу в дуелі із суперницею з Кореї.

Особливо розкішним виявився виступ української гімнастки із синьо-жовтою стрічкою. Ганна Різатдінова у підсумку набрала 73,583 бали (обруч – 18,200, м’яч – 18,450, булави – 18,450, стрічка – 18,483) і завоювала першу олімпійську нагороду в кар’єрі.

Під час вручення медалей 23-річна уродженка Криму не стрималась і розплакалась.

Павло Тимощенко

Сучасне п’ятиборство

Срібло

Важко повірити, але срібний призер Олімпіади-2016 Павло Тимощенко рік тому зламав ногу і на півроку вибув зі спорту. Після повернення у форму спортсмен ніяк не міг повернутись до попередніх результатів, зокрема, у 2015 році Павло Тимощенко став чемпіоном світу у п’ятиборстві.

Срібна нагорода українця на Олімпійських іграх-2016 після серйозних проблем зі здоров’ям – це справжня сенсація.

У результаті Павло Тимощенко набрав 1472 очка, поступившись олімпійському чемпіону із Росії лише сімома балами.

Фото: Rio 2016, НОК України.