На виставці у Львівській академії мистецтв експонують роботи зі скла

Презентовано роботи десятьох студентів різних років випуску

Головні новини Львова 06.04Оксана Сенишин, 6 квітня 2016, 17:46 453 0

У Львівській академії мистецтв показують скляні роботи випускників єдиної в Україні кафедри художнього скла, що знаходиться в цьому ж навчальному закладі. Молодь показала наскільки скло може піддаватися вибагливому задуму митця. Працювали над темою «людина».

Цьогорічна випускниця Марія Амарій створила роботу – закована в рамки людина. Її скляний герой народжувався не просто: спершу в глині, відтак у відзняту гіпсову форму майстри залили скло. Але і це ще не все: гарячу «скляну людину» ще й вигинали, наче вона сидить.

«Ця робота символізує і суспільні рамки, і свої власні, адже вони є в кожної людини. Навіть якщо нам здається, що ми вільні. Але не зважаючи на те, ніжки моєї людини вільні – вона звісила собі їх і сидить», – описала цьогорічна випускниця Марія Амарій.

А от свої скляні профілі Лілія Василько створювала в техніці ниткографіки. Основний дійовий герой тут – промальована нитка.

«Я фарбовану нитку викладаю по контуру портрета на склі. Притискаю її ще одним склом, а пізніше – то різкими, то плавними рухами – витягую нитку. Виходять красиві ефекти в цих місцях», – розповіла про свою технологію цьогорічна випускниця Лілія Василько.

Ця технологія притаманна роботі з папером. Однак ще на другому курсі дівчина вирішила поекспериментувати з нею і в склі. Це – її творча робота.

Виставка, що показує і різні технології обробки скла, і філософську глибину кожного задуму, кажуть фахівці, презентує високу майстерність львівського ремесла.

«Не тільки на теренах України, а й за її межами. Тобто можемо сміло входити в Європу!» – резюмував куратор виставки, приват-доцент кафедри художнього скла Орест Принада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук