Наближені до Дубневичів компанії оштрафували на понад півмільйона гривень за змову

Фірми кілька разів змовилися на тендерах із закупівлі піскосуміші для посипання хідників узимку

Львівське територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «Птахофабрика «Давидівська» і ТОВ «Агропромислове підприємство Львівське», які входять до бізнес-орбіти братів Дубневичів, за змову на торгах. Про це з посиланням на рішення АМКУ повідомив сайт «Наші гроші. Львів».

Фірми імітували конкуренцію на дев’яти тендерах, тому отримають по 279 тис. грн штрафу кожна, сукупно це 558 тис. грн. АМКУ розпочало розслідування за зверненням наших партнерів «Центр громадського моніторингу і досліджень».

Антимонопольний комітет оштрафував фірми за закупівлі, які відбувались з 2016 по 2019 роки. Компанії розігрували тендери на закупівлю піскосуміші і 2019 року продавали її вдвічі дорожче, ніж у 2018-го, хоча вартість реагентів значно не зросла.

«Птахофабрика «Давидівська» належить Роману та Галині Співакам. До 2011 року Роман Співак керував ТОВ «Телерадіокомпанія «Галичина», власником якої були народні депутати Богдан та Ярослав Дубневичі, пізніше власність перейшла до їх дітей. Крім того, Роман Співак разом із батьком Володимиром Співаком були першими власниками ТОВ «Експозиція» – офіційного дилера продукції іншого підприємства Дубневичів – ТОВ «Корпорація КРТ».

Керівником цього підприємства є Юрій Доскіч, який ще у 2010 році балотувався до Зубрянської сільської ради і вказував, що працює начальником відділу у ТОВ «Агропромислове підприємство «Львівське». Також Юрій Доскіч керує фірмою Павла Дубневича ТОВ «Ансвіт».

ТОВ «Агропромислове підприємство «Львівське» раніше належало народним депутатам від БПП Ярославу і Богдану Дубневичу. У листопаді 2019 року вони переписали фірму на своїх синів: Павла та Юрія Дубневичів.

Окрім зв’язків щодо власності, «Птахофабрика «Давидівська» виступала технічним учасником і часто не завантажувала необхідних документів, навіть цінової пропозиції.

Також АМКУ зазначив, що обидві компанії мають господарські відносини і здійснюють між собою грошові перерахунки. Також кілька осіб є працівниками обох фірм, а крім того, обидві компанії використовували спільні телефони та однакову IP-адресу.

Окрім штрафу, рішення Антимонопольного комітету означає, що фірми не можуть брати участь у відкритих торгах впродовж трьох років.

Водночас «Птахофабрика «Давидівська» і «Агропромислове підприємство Львівське» мають право оскаржити штраф АМКУ в суді.

До речі, торік Богдан та Ярослав Дубневичі стали лідерами у рейтингу серед народних депутатів, які найчастіше фігурували в журналістських розслідуваннях про корупційні дії. За період VIII скликання Верховної Ради про їхні можливі зловживання журналісти заявляли у 78-ми розслідуваннях.

Нині народним депутатом є лише Ярослав Дубневич, а його старший брат Богдан до ВРУ не потрапив, влітку 2019 року програвши на окрузі кандидатці від «Голосу» Галині Васильченко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук