Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили розслідування у так званій «справі рюкзаків» щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря. Про це повідомили у НАБУ на запит видання INSIDER.
Як зазначили у НАБУ, тепер матеріали справи передано для ознайомлення підозрюваним та стороні їхнього захисту. Уточнюється, що часових рамок для ознайомлення не передбачено законодавством, проте, у випадку затягування процедури, сторона обвинувачення може звернутися до суду для встановлення граничного терміну.
Нагадаємо, апеляційний суд скасував ухвалу Солом'янського районного суду про арешт майна колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря у «справі рюкзаків».
Як відомо, 31 жовтня 2017 року НАБУ в рамках так званої «справи рюкзаків» повідомило про підозру синові міністра внутрішніх справ України Олександру Авакову, колишньому заступнику голови МВС Сергію Чеботарю і представнику фірми-переможця тендеру з постачання рюкзаків Володимиру Литвину в розтраті 14 млн грн.
Згодом Солом'янський райсуд Києва зобов'язав оператора мобільного зв'язку Lifecell надати доступ НАБУ до інформації про телефонні переговори глави МВС Арсена Авакова у справі про постачання рюкзаків в відомство, фігурантом якої є його син. У постанові зазначено, що, за даними слідства, в 2015 році вибір переможця конкурсу на постачання рюкзаків в МВС України відбувся при особистому втручанні колишнього заступника Авакова.
1 листопада 2017 року суд відпустив Олександра Авакова під особисте зобов'язання, присудивши йому здати закордонні паспотри та носити електронний браслет. Наприкінці грудня електронний браслет було знято, а паспорти Авакову-молодшому повернули.
На початку січня 2018 року стало відомо про винесення першого вироку у цій справі. Першим хто його почув - став Володимир Іванов, який визнав себе винним. Зазначається, що Іванова звинувачували в тому, що він отримав від невідомих осіб завдання підготувати і підробити документи, необхідні для участі ТОВ «Дніпровенд» в переговорній процедурі закупівлі рюкзаків МВС України. Обвинувачений роздрукував зазначені проекти документів і поставив на них підпис від імені директора фірми та також печатку ТОВ «Дніпровенд».