НАБУ розслідує причетність Льовочкіних до розкрадання державних коштів

Юлія Льовочкіна була причетна до управління рахунками компанії, через яку виводили державні кошти, призначені на реалізацію проекту «Олімпійська надія 2022»

11:33, 19 березня 2021

Національне антикорупційне бюро перевіряє причетність народних депутатів від проросійської партії «Опозиційної платформи – За життя» Юлію та Сергія Льовочкіних до розкрадання коштів Держінвестпроекту, призначених на реалізувацію проекту президента-втікача Януковича «Олімпійська надія 2022». Про це повідомляють «Схеми» у п’ятницю, 19 березня.

Раніше журналісти оприлюднили розслідування про ймовірну причетність цих політиків до скупки землі на Закарпатті під Олімпіаду за виведені з бюджету гроші.

«Схеми» отримали від журналістів Міжнародного центру дослідження корупції та організованої злочинності доступ до електронних скриньок та проаналізували листування екс-керівника Держінвестпроекту Владислава Каськіва, а також особистих помічників та довірених осіб народних депутатів від ОПЗЖ Сергія та Юлії Льовочкіних.

Електронні листи за 2014 по 2016 роки свідчать про те, що Юлія Льовочкіна була причетна до управління рахунками австрійської компанії Teleferic Holdings GMBH. За версією НАБУ, саме через неї виводили кошти з держбюджету, призначені на реалізацію проекту, коли Держінвестпроектом керував Владислав Каськів.

Проект «Олімпійська надія 2022» так і не реалізували. Зокрема, через те, що призначені для нього гроші, вивели в офшори.

Також вони вказують на те, що Юлія Льовочкіна погоджувала трансфер коштів з компанії Teleferic через латвійський банк на рахунки її дочірніх українських фірм. Вони ж, своєю чергою, скуповували за ці кошти землельні діялки на полонині Боржава на Закарпатті, де і планувалася реалізація «Олімпійської надії». Землі наразі арештовані в рамках справи НАБУ про розкрадання коштів, розслідування триває.

Згодом Офіс президента відновив цей проект. Андрій Єрмак у липні 2020 року прозвітував про успішні перемовини з австрійським інвестором Гернотом Ляйтнером, який презентував на Банковій проект гірськолижного курорту у Боржаві.

Згідно із розслідуванням, саме на Ляйтнера була оформлена компанія Teleferic. Однак, вонаc більше не є власником компаній, що скупили землю на Закарпатті. Замість неї у структуру власності цих фірм ввели словацьку фірму Carpathian Mountain Resort, яка також оформлена на австрійця Гернота Ляйтнера.