Над 13-річним українцем, який скоїв самогубство у Китаї, знущалися вчителі

Класний керівник принижував Івана за його українське походження, називаючи «недолюдиною»

13:28, 5 листопада 2019

Українські ЗМІ з'ясували деталі загибелі 13-річного українця Івана (Юана) Лю, який на початку вересня скоїв самогуство у Шанхаї. Про це йдеться у матеріалі LB.ua.

Хлопчик, який народився в Україні і мав українське громадянство, 6 вересня вистрибнув з вікна своєї квартири. Через те, що у Китаї заблоковані майже всі найбільші соцмережі, поспілкуватися з батьками Івана Лю, вдалося лише зараз.

Батьки хлопчика розповіли, що він впав на дерево і ще деякий час залишався живим, але китайським медикам не вдалося його врятувати. Батько, який був присутній на огляді тіла хлопчика, розповів, що на руках у дитини були написи: на лівій руці у Івана китайською було написано «Шанхайська система освіти», англійською «дякую» і три свастики навколо напису. На нозі кирилицею було написано «ура».

Батьки хлопчика вважають, що свастика навколо слів «Шанхайська система освіти» означає його протест стосовно колишнього класного керівника, який часто словесно принижував Івана за його українське походження, називаючи «недолюдиною», міг штовхнути або вдарити дитину. Батькам вдалося перевести сина в інший клас, де керівником була жінка. Пізніше вчитель вибачився перед батьком Івана, визнавши, що він дійсно говорив про Україну.

Генеральний консул України в Шанхаї Дмитро Пономаренко підтвердив LB.ua, що з моменту трагедії консульська служба супроводжує справу, зокрема, дипломати офіційно зверталися в правоохоронні органи Шанхаю і КНР. 15 жовтня Посольство України в КНР провело зустрічі в центральних апаратах МЗС Китаю і Міністерства громадської безпеки КНР, вручивши відповідні ноти з проханням додатково і ретельно розслідувати обставини самогубства громадянина України.

Проте батьки зазначають, що директор навчального закладу сказав їм, що випадки самогубств серед учнів у них регулярні, але радив не звартатися до правоохоронців, оскільки як правило такі справи навіть не доходять до суду, оскільки у Китаї немає статті про притягнення за доведення до самогубства.

Зараз мати хлопчика завіряє документи і планує вивезти прах сина до України.