«Нафтогаз» перестав бути монополістом

Сьогодні вступив в дію закон «Про ринок природного газу»

ЕкономікаІрина Данилів, 1 жовтня 201515871
«Нафтогаз» перестав бути монополістом

В Україні від сьогодні, 1 жовтня 2015 року, набрав чинності закон про ринок природного газу, відповідно до якого найбільший в Україні державний енергохолдинг НАК «Нафтогаз України» втрачає монополію на цьому ринку.

Нагадаємо, 9 квітня, Верховна Рада ухвалила закон «Про ринок природного газу». Основною метою якого є створення ефективного конкурентного середовища на ринку природного газу з урахуванням  основних вимог законодавства ЄС.

Закон передбачає захист прав та інтересів споживачів природного газу, забезпечення першочергового інтересу безпеки постачання газу, диверсифікацію джерел надходження газу, вільний вибір постачальника газу, рівність прав на ввіз і вивіз газу з території України, а також невтручання держави у функціонування ринку за деякими винятками.

 «Ми фактично будуємо повністю європейську немонополізовану систему ринку природного газу, де постачальник сам визначає, кому продавати і де, покупець сам визначає, у кого купувати», - заявив напередодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

На сьогодні НАК «Нафтогаз України» - найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають понад 97% газу і нафти в країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук