«Нафтогаз» перестав виконувати функції оператора ГТС України

Кабінет міністрів погодив можливість створення публічних АТ «Магістральні газопроводи України» і «Підземні сховища України», 100 відсотків акцій яких перебуває у державній власності.

Відповідне рішення закріплене постановою Кабміну № 172 від 4 червня 2014 про реформування системи управління єдиною ГТС України. Його текст оприлюднили в середу ввечері, 11 червня, на Урядовому порталі.

Згідно з документом, міністерство енергетики та вугільної промисловості, Фонд Держмайна і НАК «Нафтогаз України» з «Укртрансгазом» повинні розробити статути підприємств і забезпечити передачу цим акціонерним товариствам майна, яке використовується для забезпечення транспортування та зберігання газу, не підлягає приватизації та обліковується на балансі ПАТ «Укртрансгаз».

Міненерговугілля, ФДМ, НАК і НКРЕ також повинні підготувати законопроект про внесення змін до законодавчих актів щодо функціонування ринку природного газу країни, згідно взятих країною зобов'язань за договором про вступ до Енергетичного співтовариства.

Кабмін також рекомендував «Нафтогазу» і «Укртрансгазу» невідкладно вжити заходів щодо приведення договірних відносин транзиту природного газу через Україну відповідно до зобов'язань перед Енергетичним співтовариством, зокрема щодо вимог Директиви 2009/73/ЕС про загальні правила внутрішнього ринку природного газу .

Крім того, профільне міністерство має вжити заходів щодо припинення виконання НАК «Нафтогаз України» функцій оператора єдиної газотранспортної системи і покласти їх на «Укртрансгаз».

Нагадаємо, раніше ZAXID.NET інформував, що на засіданні 4 червня уряд ухвалив рішення про створення ПАТ «Українська газотранспортна система» і ПАТ «Українські газові сховища» на базі НАК «Нафтогаз України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук