«Нафтогаз» почав новий спір з компаніями Ігоря Коломойського через «Укрнафту»

Держава хоче позбавити українського мільярдера оперативного контролю за найбільшою видобувною компанією країни

«Укрнафта» видобуває понад 86% нафти в країні

НАК «Нафтогаз України» оголосив про намір укласти новий договір з юридичною фірмою KWM Europe LLP про захист своїх інтересів в суперечці з міноритарними акціонерами ПАТ «Укрнафта» в Лондонському міжнародному арбітражному суді. Цей намір оприлюднено в системі ProZorro 10 січня, інформує «Економічна правда».

Сума нового контракту з юрфірмою на 2019 рік очікується на рівні 4 млн євро.

Згідно з інформацією сайту enkorr, новий арбітражний розгляд між міноритаріями «Укрнафти» Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited, Bordo Management Limited, пов’язаних з групою «Приват» Ігоря Коломойського, з одного боку і «Нафтогазом» з іншого, став наслідком давньої суперечки про правомочність акціонерної угоди, розпочатої фінансово-промисловою групою «Приват» ще 2015 року.

У квітні минулого року Лондонський суд ухвалив рішення щодо цього спору, яким скасував ключовий пункт акціонерної угоди «Укрнафти». Цей пункт передбачав, що виключне право визначати кандидатуру голови правління, а отже і весь його склад, належить міноритарним акціонерам, афілійованим з групою «Приват».

У новому судовому процесі сторони мають намір вимагати один з одного відшкодування збитку. Цю інформацію в жовтні 2018 році підтвердив голова юридичного департаменту «Нафтогазу» Ярослав Теклюк. «Наразі також і «Нафтогаз», і міноритарні акціонери заявили про те, що збираються вимагати відшкодування збитків один з одного. Тобто, справа, яка спочатку не виглядала великою, має всі підстави перерости в серйозний арбітраж з чималими вимогами», – повідомив він.

Станом на кінець 2018 року сторони ще не заявили точний розмір необхідної компенсації.

Акціонерну угоду між державою і міноритаріями «Укрнафти» уклали 2010 року. Саме завдяки цій угоді ФПГ «Приват» встановила цілковитий контроль за діяльністю напівдержавної найбільшої видобувної компанії країни, зокрема отримала можливість призначати своїх топ-менеджерів.

У вересні 2015 року було опубліковано таємні договори між міноритаріями і топ-менеджерами «Укрнафти», згідно з якими члени правління компанії за додаткові мільйонні «гонорари» брали на себе зобов'язання працювати в інтересах офшорних акціонерів.

З 2015 року «Приват» звернувся до Лондонського міжнародного арбітражного суду з вимогою зобов'язати «Нафтогаз» дотримуватися акціонерної угоди щодо «Укрнафти».

Процес закінчився в квітні 2018 року і ключовий пункт угоди, що дозволяє «Привату» контролювати призначення керівника «Укрнафти», був визнаний таким, що не відповідає українському законодавству.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук