«Нафтогаз» повернув «Газпрому» частину коштів за транзит газу

ЕкономікаІрина Данилів, 12 листопада 20141680

НАК «Нафтогаз України» повернула російському газовому монополісту компанії «Газпром» частину коштів, перерахованих 7 листопада російською компанією в оплату за транзит газу по території України.

«В понеділок увечері перерахували ті кошти, які вони переплатили за транзит газу, здійснений у вересні-жовтні», - цитує повідомлення прес-служби «Нафтогазу» портал РБК-Україна.

При цьому прес-служба відмовилася озвучити суми оплати і перерахунків, посилаючись на конфіденційність інформації. Але повідомила, що  здійснила перерахунок оплати за транзит газу, виходячи з ціни на російський газ для України $268,5 за тис. куб.

У свою чергу «Газпром» здійснює оплату за транзит виходячи з вищої ціни.  

Нагадаємо, 10 листопада офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що компанія перерахувала кошти  за транзит газу за вересень-жовтень згідно з виставленим рахунком, у розмірі $88 млн.  

При цьому у «Газпромі» неузгодженість ціни називають технічними проблемами, що гальмують транзит газу через Україну в Європу.

«Єдина технічна проблема, яка існує в частині оплати за транзит газу по території України, - це те, що «Газпром» хоче заплатити більше, ніж чекає від нас українська сторона. Транзитна ставка залежить від ціни російського газу для України. «Газпром» розраховує ціну за формулою, вказаною в контракті на постачання газу, а «Нафтогаз України» за іншою», - цитує агенція Купріянова. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук