Наприкінці року в прокат вийде фантастичний фільм «Брама» про мешканців зони відчуження ЧАЕС

Наприкінці року в прокат вийде фантастичний фільм «Брама» про мешканців зони відчуження ЧАЕС
фото Directory films
Режисер Володимир Тихий та виконавиця головної ролі Ірма Вітовська

Кінокомпанія «Директорія Кіно» представила Державному агентству України з питань кіно готовий повнометражний художній фільм режисера Володимира Тихого «Брама» (робоча назва – «Баба Пріся»). Про це йдеться на сайті Держкіно.

Фільм став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно і отримав 50 % державного фінансування у розмірі 8 млн 900 тис. грн.

Автор сценарію стрічки – український драматург Павло Ар’є, продюсерами фільму виступили Ігор Савиченко та Дмитро Кожема.

Картина є екранним втіленням відомої п’єси Павла Ар’є «На початку і прикінці часів, або Баба Пріся», що в постановках різних режисерів пройшла на сценах українських і закордонних театрів.

Стрічка розповідає про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній Баба Пріся, котра товаришує з русалками, поїдає галюциногенні гриби і якось за часів війни зарізала дванадцятьох есесівців. З нею живуть онук Вовчик і хвороблива донька Слава, яку свого часу покинув чоловік. Раптом їхнє розмірене життя закінчується – Баба Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що станеться найближчим часом.

П’єса Павла Ар’є «На початку і прикінці часів, або Баба Пріся» писалась, як документальний сценарій.

«Автор неодноразово їздив до зони відчуження. Жив із самоселами, досліджував їх побут, записував живу мову. Після чого з багатогодинних записів монтувалася тканина майбутнього сценарію, будувались образи героїв, які, у свою чергу, наповнювали енергією драматургію та рухали сюжет до неминучого метафізичного фіналу», – наголосили в Держкіно.

Головні ролі у фільмі виконали Ірма Вітовська, Віталіна Біблів, Ярослав Федорчук, Дмитро Ярошенко та Дмитро Тубольцев.

Український глядач зможе побачити стрічку наприкінці 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук