Народний депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Олексій Ленський вдруге подав до суду позов з проханням відсторонити Уляну Супрун від посади очільниці МОЗ. Про це сама Супрун 11 квітня повідомила на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов новий позов проти неї з проханням заборонити виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України. Провадження за позовом нардепа Олексія Ленського відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
За словами Супрун, документ Ленського просто скопійований з попередніх позовів депутатів-радикалів.
«Офіційне пояснення підстав просто переписане з попередніх позовів своїх колег невільних радикалів. Свого роду “copy paste”, але, мабуть, цього разу зі свого комп’ютера. По факту ж причина — порушення схем та корупційних потоків, звільнення одіозних медичних феодалів і пряма конфронтація з ними», - заявила очільниця МОЗ.
Супрун стверджує, що адвокатський запит по цьому позову до Міністерства охорони здоров’я України надійшов від тієї самої адвокатської фірми GoLaw law firm, що обслуговує звільнених через корупцію ректорів медичних університетів, Катерину Амосову і Валерія Запорожана. Очільниця МОЗ називає заяву Ленського черговою атакою проти трансформації системи охорони здоров’я. Аналогічний позов надходив до суду від Ленського ще у лютому.
Варто уточнити, що за інформацією руху «Чесно», нардеп Ленський, обраний від «Радикальної Партії Олега Ляшка» є фігурантом трьох антикорупційних розслідувань. Зокрема, у 2008 році Ленський, Ляшко, та ще кілька нардепів-радикалів отримали у власність земельні ділянки зелених насаджень у місті Буча за виділення субвенцій місту на суму 20 млн грн та інші «послуги», зроблені політиками.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України 22 липня 2016 року призначив Уляну Супрун на посаду першого заступника міністра охорони здоров’я. 27 липня КМУ тимчасово поклав виконання обов'язків міністра охорони здоров'я на заступника міністра Уляну Супрун.
5 лютого 2019 року Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я, частково задовольнивши позов нардепа-«радикала» Ігоря Мосійчука, одним із аргументів якого було наявність у Супрун громадянства США. Водночас суд не заборонив їй здійснювати повноваження, що були делеговані, як заступнику міністра.
11 лютого Міністерство юстиції України подало клопотання від імені уряду, щоб скасувати тимчасову заборону виконувати Уляні Супрун обов'язки міністра. 14 лютого Окружний адмінсуд Києва не задовольнив клопотання уряду, але скасував з власної ініціативи тимчасову заборону Уляні Супрун виконувати повноваження міністра охорони здоров‘я.
Суддя-спікер установи Богдан Санін пояснив, що суд скасував рішення з власної ініціативи через ухвалене 13 лютого рішення Кабінету міністрів, яким узаконюється право Супрун виконувати обов'язки міністра. Кабмін, за словами Саніна, врегулював всі претензії до Супрун.
«Центр протидії корупції» («ЦПК») згодом повідомив, що пояснювальну записку до проекту постанови нардепа щодо привласнення Уляною Супрун повноважень міністра готували на комп’ютері нардепа від Опозиційного блоку Олександра Долженкова. Це народний депутат від Опозиційного блоку, який, за даними журналістів, підконтрольний олігарху Рінату Ахметову і є його довіреною особою. Крім цього, з Ахметовим пов’язують також і «Радикальну партію Олега Ляшка».