Під час ухвалення державного бюджету–2019 народні депутати пролобіювали ухвалення кількох поправок, які були вигідними для низки великих бізнесменів та олігархів в Україні. Про це йдеться в статті «Грають вони — платите ви. Як Рада «продала» бюджет країни за сім поправок» на сайті «Економічна правда».
У ніч на 23 листопада депутати ухвалили законопроект з так званого бюджетного пакету — зміни до Податкового кодексу. Після цього ухвалення самого бюджету уже стало простою формальністю. Після двогодинних обговорень підтримку зали отримали комбінація із семи врахованих правок до законопроекту: 151-а, 152-а, 301-а, 303-я, 541-а, 550-а і 577-а.
Правками 151 та 152 депутати зацементували схему з посередниками у галузі оцінки майна, яка буде приносити її бенефіціарам сотні мільярди гривень щороку. Ці правки були схвалені під тиском депутатської групи «Відродження», членів якої ЗМІ називають бенефіціарами схеми з посередниками.
Правка 301 звільняє підприємства від сплати ренти на видобуток урановмісних корисних копалин на стадії розвідки. Інтерес у цій галузі є в осіб, наближених до голови МВС Арсена Авакова, та в оточенні президента Петра Порошенка, йдеться в статті.
Правка 303 стала подарунком для найбільших металургійних холдингів країни – насамперед «Метінвест» Ріната Ахметова та Ferrexpo Костянтина Жеваго. Рента на видобуток залізної руди була підвищена лише на 0,8% — до 8,8%, хоча міжнародні партнери наполягали на більш суттєвому підвищенні ренти.
Правка 541 полегшила життя аграрному холдингу «Кернел» Андрія Веревського. Нардеп від БПП Олексій Мушак, що вніс правку, є його родичем. Всім представникам аграрної галузі і харчової промисловості, які розширюють виробничі потужності і будують нові об'єкти, скасували сплату так званої «пайової участі» у місцеві бюджети, яка може сягати до 10% від загальної кошторисної вартості будівництва таких об'єктів.
Правкою 550 нардеп БПП Михайло Кобцев фактично пролобіював скасування імпортного мита на гранули, з яких виробляють пластикові пляшки. Раніше їх ввозили з митною ставкою в 1%, тепер вона буде нульовою.
Правка 577 нардепа з БПП Миколи Люшняка надала «Укрспирту» монополію на виробництво спиртових дистилятів.