Вперше в Україні приватна компанія отримала ліцензію на видобування урану

СуспільствоАндрій Стець, 2 березня 20176140
Це перший випадок в історії України, коли дозвіл на розробку уранових родовищ отримує приватна компанія

Державна служба геології та надр видала новоствореному ТОВ «Атомні енергетичні системи України» ліцензії на геологічне вивчення та розробку чотирьох родовищ уранових руд в Україні. Про це йдеться в наказах Держгеонадр №92-95 від 28 лютого.

Це перший випадок в історії України, коли дозвіл на розробку уранових родовищ отримує приватна компанія, пише «ЛігаБізнесІнформ».

Держгеонадр надала «Атомним енергетичним системам України» (АЕСУ) спеціальні дозволи на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою уранових руд Сурської площі, Новогурівської ділянки (обидві - Дніпропетровська область), Сафонівської ділянки і Михайлівської площі (обидві - Миколаївська область).

Всі ліцензії видані терміном на п'ять років. Держгеонадр видала спеціальні дозволи АЕСУ на підставі рішення судів, випливає з оприлюднених наказів. Аукціони з видачі спецдозволів не проводилися.

ТОВ «Атомні енергетичні системи» України було засновано в селі Миколаївка Миколаївської області в серпні 2015 року.

За даними видання «Наші Гроші», першими засновниками АЕСУ були Данило Бєляєв, Віталій Якименко, Роман Дружбін, Олександр Настенко.

У 2016 році компанія змінила засновників. Новим власником стала офшорна компанія Ю-Тек Енерджі (США, штат Далавер). Кінцевий бенефіціар компанії в реєстрі не вказаний.

Перші засновники АЕСУ причетні до створення низки маловідомих підприємств ТОВ «Укргаздоб» і ТОВ «Нафтогазенергопром».

Ці компанії в березні 2016 року отримали в користування газові родовища через аукціон з фіктивною конкуренцією, що проводиться «Держгеонадр».

До слова, Роман Дружбін є колишнім бізнес-партнером Олександра Павлюченка, помічника нардепа з Народного фронту Ігоря Котвицького. Сам же Котовицький є давнім бізнес-соратником міністра МВС Арсена Авакова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук