Нардепи пропонують скасувати державну монополію на виробництво спирту

Група народних депутатів пропонує вивести виробництво етилового спирту за межі державної монополії, представленої держпідприємством «Укрспирт».

Відповідний законопроект № 2754 щодо демонополізації виробництва спирту зареєстрували в парламенті Олексій Мушак, Олександр Бакуменко, Микола Кучер (фракція «Блок Петра Порошенка»), Вадим Івченко (фракція «Батьківщина») і Сергій Лабазюк (група «Воля народу»).

Документом пропонується встановити, що виробництво спирту етилового (у тому числі як лікарського засобу), спирту етилового ректифікованого виноградного і плодового, а також біоетанолу здійснюється підприємствами незалежно від форми власності за умови одержання ліцензії. Те ж саме стосується імпорту, експорту та оптової торгівлі цією продукцією.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», у пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що, незважаючи на монопольне становище і 100% держвласність, спиртові підприємства України знаходяться в стагнації, експорт спирту скоротився з 2007 року в рази, при цьому значні обсяги спирту, до 30-40% від загального споживання, потрапляють на тіньовий ринок.

Депутати вважають, що зняття мораторію на виробництво етилового спирту приватними заводами дозволить виробникам алкогольних напоїв інвестувати в сучасні виробничі потужності з випуску спирту.

«Найбільш зацікавленими особами у виробництві спирту будуть виробники алкогольних напоїв, яким необхідна власна ресурсна база для забезпечення стабільності виробництва і кращої якості алкогольних напоїв. Такі виробники жодним чином не будуть зацікавлені в продажу спирту на тіньовий ринок, оскільки вироблені з нього напої будуть створювати конкуренцію легальним напоям», - вважають автори законопроекту.

Передбачається, що в будівництві спиртзаводів з метою експорту також буде зацікавлений аграрний бізнес.

Як зазначають автори законопроекту, в Україні існують приклади демонополізації виробництва окремих видів спирту: у 2008 році була ліквідована держмонополія на виробництво коньячного і плодового спирту і на сьогодні діє 17 відповідних ліцензій приватним компаніям. «При цьому тіньовий ринок коньячного і плодового спиртів відсутній. Дозвіл на виробництво коньячного спирту приватним компаніям дозволило побудувати сучасні виробничі потужності і наростити обсяги використання вітчизняного коньячного спирту серед окремих компаній до 80%, що позитивно відбилося на українському виноградарстві», – вказується в пояснювальній записці .

ДП «Укрспирт» віднесено до сфери управління Міністерства аграрної політики і продовольства. Торік заводи «Укрспирту» виробили близько 15 млн декалітрів спирту, весь обсяг був реалізований на внутрішньому ринку.

У грудні минулого року уряд ініціював скасування державної монополії на виробництво етилового спирту з 1 січня 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук