Верховна Рада провалила скасування декларування для антикорупційних активістів

Для внесення цих законопроектів до порядку денного забракло голосів

12:41, 3 квітня 2018

Верховна Рада України на засіданні 3 квітня відмовилася вносити до порядку денного скасування електронного декларування для громадських активістів, які займаються антикорупційними розслідуваннями, пише «Главком».

Зокрема, спочатку за результатами голосування до порядку денного не додали законопроекти №№8120, 8120-1, 8209, 8209-1. Два останніх документи передбачають скасування е-декларацій для громадських активістів.

Після нетривалого обговорення, в якому взяли участь представники депутатських фракцій і груп, ці законопроекти знову поставили на голосування для внесення до порядку денного та ухвалення рішення, однак його підтримали лише 203 нардепи (з 226 необхідних).

Після цього на голосування поставили окремо проекти №№8209 і 8209-1, однак вони не набрали достатньої кількісті голосів.

Як пише «Укрінформ», пізніше голова фракції БПП Артур Герасимов заявив, що фракція проти включення до порядку денного пакетом цих 4-х законопроектів.

Останньою пропозицією спікер поставив окремо на голосування спочатку законопроекти № 8120 депутата Сергія Лещенка щодо відтермінування на рік е-декларування та № 8120-1 голови фракції БПП щодо відтермінування подачі е-декларацій до 1 липня, але ця пропозиція не дістала необхідної підтримки депутатів.

Фракція БПП дала лише 49 голосів за скасування е-декларування, фото з Facebook Сергія Лещенка

Згодом Верховна Рада України також відхилила в першому читанні президентський законопроект №6674 і законопроект №6271 з пропозицією скасувати для громадських активістів е-декларування.

Як передає агентство Інтерфакс-Україна, Рада не підтримала в першому читанні обидва законопроекти, після чого, спікер запропонував їх відправити на доопрацювання в профільний комітет, однак, з цією пропозицією народні депутати теж не погодилися.

«Це невідповідність того, що ми говоримо на ефірі і того, що відбувається в залі», — підсумував глава парламенту Андрій Парубій, повідомило «Громадське».

Раніше в Адміністрації президента Петра Порошенка заявили, що Верховна Рада повинна скасувати обов’язок подання е-декларацій для представників громадських організацій.

Країни «Великої сімки» заявили, що вимоги електронного декларування для антикорупційних активістів та міжнародних членів наглядових рад державних компаній необхідно скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед тим правозахисники розкритикували ухвалений парламентом та підписаний президентом закон «Про запобігання корупції», який, зокрема, зобов'язує антикорупційні організації та активістів подавати щорічні декларації про доходи.