Нарощувати зовнішні запозичення – безумство з непередбачуваними наслідками, - Соскін

Економіка30 березня 201110910

Уряд олігархів повністю себе вичерпав. Він не має права далі бути при владі, бо функціонує зараз тільки за рахунок збільшення державного боргу України. Про це 30 березня під час прес-конференції у Львові заявив директор «Інституту трансформації суспільства» Олег Соскін.

О.Соскін заявив: «На сьогодні держборг виріс уже до 57 млрд. доларів. Якщо на початку 2010 року він становив 39,8 млрд дол., то зараз - майже 57 млрд дол. Фактично, менше ніж за рік, він збільшений на 18 млрд. дол. Зрозуміло, так жити не можна, бо в середньому, на його обслуговування треба 9-10%, тобто понад 5,5 млрд дол. потрібно віддавати на обслуговування цього боргу».

О.Соскін нагадав, що у цьому році «цей уряд хоче взяти у МВФ ще 12 млрд. дол., а ще 3 млрд. запозичити на зовнішніх ринках. «Офіційно відомо, що вони хочуть збільшити борг на 15 млрд. дол. 57млрд. додати 15, буде 67, ще 5 на обслуговування, і буде 72 млрд. дол. Це при тому, що ВВП річний у цьому році не перевищить 120 млрд. дол. Таким чином Україна перетворюється в банкрута», - заявив аналітик.

Він також додав: «Усі розмови про те, що інші крани мають ще більші державній борги не витримують ніякої критики, бо сьогодні світ перебуває у системно-структурній цивілізаційній кризі. Після руйнації економіки Японії, і після руйнації економіки країн Північної Африки, і кризи світової, яка почалася у Середземномор’ї, розраховувати на якість зовнішні запозичення – це просто безумство з непередбачуваними наслідками. Потрібно зараз розраховувати тільки на власні сили, і розвиток власної економіки».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук