<

Наступного року абітурієнтів зобов'яжуть визначати пріоритети заяв до ВНЗ

СуспільствоВолодимир Пиріг, 1 листопада 201416430

Ті, хто вступатиме у вищі навчальні заклади України в 2015-му, будуть ранжувати подані до вищих навчальних закладів заяви в порядку їхньої пріоритетності.

Така норма закріплена в новому законі "Про вищу освіту", згідно з яким відбудеться вступна кампанія 2015 року, пише керівник освітніх програм Громадянської мережі "ОПОРА Ольга Стрелюк у статті для «Дзеркала тижня. Україна».

Нововведення стало відповіддю на проблеми системи зарахування абітурієнтів, які виникають в процесі «четвертої хвилі» або «конкурсу оригіналів» - періоду зарахування на місця державного замовлення тих осіб, які не отримали рекомендації в жодній з трьох хвиль, але подали оригінали документів. Тільки на підставі цього, а не у відповідності з величиною конкурсного бала, вони ставали студентами-бюджетниками, зазначає автор статті.

«З 2015 року абітурієнт присвоюватиме кожній заяві пріоритетність, і якщо його конкурсний бал дозволить зарахування за найвищим пріоритетом на першому етапі, інші заяви автоматично не будуть брати участь у конкурсі. Якщо ж на першому етапі рекомендацію отримає заява, наприклад, з пріоритетом «5», то брати участь у другому етапі продовжать тільки заяви з пріоритетами «4», «3», «2» і «1». Інші — автоматично не розглядатимуться», - пояснили нові правила в "Опорі".

Пріоритет позначається числами від 1 до 15, де 1 — показник найбільшої пріоритетності заяви.

Загалом, згідно з новим законом, навчальні заклади отримали значно більше можливостей для відбору абітурієнтів з конкретними знаннями і вміннями, зазначає автор статті. Для цього, зокрема, у формулу підрахунку конкурсного бала ввели так звані вагові коефіцієнти, основне завдання яких — вказати на найважливішу зі складових загального балу (результат з предметів ЗНО та середній бал атестата) і збільшити його вагу.

Оскільки Умови прийому тепер не визначають профільний предмет для вступу, це буде робити ВНЗ, приписуючи цьому предмету найвищий ваговий коефіцієнт. Сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці. Діапазон коефіцієнтів визначено в згаданому законі: результат кожного предмета ЗНО повинен становити не менше 20% конкурсного бала, вага атестата — від 0 до 10% конкурсного бала.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук