Нацбанк підрахував кількість готівки на кожного українця

Тендецію зі зменшенням кількості готівки пов'язують зі стабільним трендом на зростання популярності безготівкових розрахунків

ЕкономікаАндрій Стець, 14 жовтня12010

Обсяг грошей у готівковому обігу з початку року зменшився на 9,1 млрд грн (2,3%) і станом на 1 жовтня становить 391 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У Нацбанку тендецію зі зменшенням кількості готівки пов'язують зі стабільним трендом на зростання популярності безготівкових розрахунків.

Зазначається, що станом на 1 жовтня у готівковому обігу перебувало 13,3 млрд штук монет (2,5 млрд грн) та 2,8 млрд штук банкнот (388,4 млрд грн).

Середня кількість банкнот на одного українця – 67, середня кількість розмінних і обігових монет - 316.

Найбільше за кількістю в обігу перебуває банкнот номіналом 200 грн (22,5%), серед монет - 10 копійок (28,8%).

«За перші 10 днів жовтня з обігу повернулося майже 5 млн штук монет дрібних номіналів внаслідок їх вилучення з обігу із 1 жовтня 2019 року. Загалом у обігу станом на 1 жовтня перебувало близько 5,7 млрд штук таких монет», – йдеться у повідомленні.

Як інформував ZAXID.NET, з 1 жовтня цього року монети номіналами 1, 2 та 5 копійок перестали бути засобом платежу. Впродовж року їх можна безкоштовно та без обмежень обмінювати в усіх відділеннях українських банків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук