НБУ створить українську цифрову валюту

Криптовалюту створять на основі технології Blockchain

ЕкономікаАндрій Стець, 10 листопада 20167020
Така форма електронних грошей може стати альтернативною картковим платежам

Правління Національного банку схвалило та презентувало дорожню карту Cashless Economy, в якій уперше прописано плани з використання технології Blockchain в Україні. Про це повідомив радник голови Державного агентства України з питань електронного уряду України Костянтин Ярмоленко в Facebook.

«Одночасно з цим наше E-Government Агентство України готує просто таки фантастичні новини на тему пілотного переведення держреєстрів на блокчейн», – написав він.

Згідно з презентацією Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ, в четвертому кварталі 2017 року Нацбанк збирається стати емітентом електронних грошей на базі технології Blockchain у рамках проекту НСП «Простір».

Регулятор очікує, що така форма електронних грошей здешевить еквайринг і повинна стати альтернативою картковим платежам.

Blockchain - це вибудуваний за певними правилами ланцюжок з формованих блоків транзакцій. На основі цієї технології працює криптовалюта Bitcoin (біткоін).

Нагадаємо, біткоіни - це віртуальна грошова одиниця, яка не має єдиного емісійного центру. Нові віртуальні монети з'являються в результаті спеціальних комп'ютерних обчислень. Алгоритм, за яким відбувається емісія, написаний так, що кількість віртуальних монет у результаті становитиме не більш ніж 21 млн штук, а випуск нових біткоінів завершиться приблизно до 2140 року.

Раніше повідомлялось, що в Україні може з'явитися перша біткоін-біржа.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук